Trwa ładowanie...

Rozłam w PiS? Dziś jeszcze tajna narada w Krakowie

W piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński wyjeżdża ze stolicy i udaje się do Krakowa, odwiedzić grób prezydenckiej pary na Wawelu. Razem z nim udają się do stolicy Małopolski najważniejsi politycy PiS. Nieoficjalnie, po uroczystościach ma dojść do spotkania w ścisłym kierownictwie partii.
Share
Jarosław Kaczyński podczas burzliwych obrad w Sejmie
Jarosław Kaczyński podczas burzliwych obrad w SejmieŹródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d17c23m

W piątek, prezes, jak każdego 18-tego dnia miesiąca, pojawi się w krypcie katedry na Wawelu, w której znajduje się sarkofag Marii i Lecha Kaczyńskich. Nieoficjalnie, towarzyszyć mu będzie m.in. premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Piotr Gliński. Ale też politycy ze ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, m.in. była wicepremier Beata Szydło i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Nieoficjalnie, po uroczystościach na krakowskim Wawelu najważniejsi politycy PiS mają się spotkać w ścisłym gronie i dyskutować odnośnie aktualnej sytuacji w Zjednoczonej Prawicy.

Wcześniej - jak informują nasze źródła zbliżone do Kancelarii Premiera - premier Mateusz Morawiecki ma rozmawiać z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

d17c23m

"Piątka dla zwierząt" podzieli Zjednoczoną Prawicę? Beata Szydło dostrzega argumenty Zbigniewa Ziobry

Formalnie kierownictwo PiS ma zebrać się w poniedziałek 21 września. I to wtedy mają zapaść decyzje, co do dalszych losów koalicji Zjednoczonej Prawicy.

- Wygląda na to, oczywiście nie przesądzajmy, w polityce różne rzeczy są możliwe i wiele się jeszcze może zdarzyć, ale w tej chwili sytuacja jest taka, że praktycznie koalicja nie istnieje i konsekwencje tego będą oczywiście, także jeśli chodzi o stanowiska w rządzie - mówił w piątek szef klubu PiS Ryszard Terlecki w Sejmie.

d17c23m

Po południu w piątek szef komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski poinformował o zawieszeniu polityków PiS w prawach członka partii. Decyzję osobiście podjął Jarosław Kaczyński. Tym samym potwierdziły się zapowiedzi o tym, że prezes nie będzie pobłażliwy wobec polityków, którzy zagłosowali przeciw, bądź wstrzymali się podczas głosowania ws. "Piątki dla zwierząt".

Na liście zawieszonych znaleźli się m.in. obecny minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, były minister środowiska Henryk Kowalczyk i wiceszef klubu PiS Lech Kołakowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17c23m

Podziel się opinią

Share
d17c23m
d17c23m
Więcej tematów