Trwa ładowanie...
dmma3d7

Rozbito międzynarodową grupę przestępczą

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przerzutem cudzoziemców przez granicę oraz przemytem, dystrybucją narkotyków i fałszerstwem. Jako dowiedział się serwis WawaLove.pl, zatrzymano 6 osób. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozbito międzynarodową grupę przestępczą
(WawaLove.pl)
dmma3d7

Do akcji policji doszło na terenie Warszawy, Wólki Kosowskiej i Raszyna. Wśród zatrzymanych są dwaj obywatele Wietnamu, jeden Czarnogóry, jeden pochodzi z Turcji. Zatrzymano też dwie kobiety, Wietnamkę i Polkę pochodzenia wietnamskiego.

Zarzuca się im m.in.: przemyt i wprowadzanie do obrotu różnego rodzaju narkotyków, organizowanie przerzutu ludzi przez granicę (głównie obywateli Wietnamu z Rosji do Europy Zachodniej) oraz fałszowanie dokumentów (paszportów, dowodów osobistych, kart pobytu) wykorzystywanych do legalizowania pobytu cudzoziemcom na terytorium Warszawy oraz całej Polski.

Podczas przeszukań na miejscu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 1,5 kg narkotyków, m.in.: metaamfetaminę i marihuanę, przerobione na wzór oryginalnych paszporty, dowody osobiste, karty pobytu oraz 2 sztuki broni palnej i 32 szt. amunicji.

dmma3d7

Przemycane narkotyki dystrybuowane były na terenie Polski dzięki świetnie zorganizowanej sieci dealerskiej, którą stanowili przede wszystkim ob. Polski, Wietnamu i Bułgarii.

4 osoby tymczasowo aresztowane. Wobec pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów, zakazu opuszczania kraju i poręczeń majątkowych.

Sprawa objęta jest śledztwem nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

dmma3d7

Podziel się opinią

Share
dmma3d7
dmma3d7
Więcej tematów