Trwa ładowanie...

Rosyjskie służby grożą blokadą strony internetowej BBC

Rosyjskie służby zagroziły blokadą strony internetowej BBC. Chodzi o rosyjskojęzyczną redakcję brytyjskiej spółki medialnej. Rosyjska Agencja Nadzoru Telekomunikacyjnego domaga się usunięcia z internetowego serwisu informacji o inicjatywie społecznej, nazywanej "Marszem o federalizację Syberii".

Share
Rosyjskie służby grożą blokadą strony internetowej BBC
Źródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
d2qhoz1

Rosyjskojęzyczna redakcja BBC opublikowała wywiad z syberyjskim artystą Artiomem Łoskutowem. To on jest autorem inicjatywy "Marsz o federalizację Syberii". Jak tłumaczy, projekt ma charakter prowokacji, ironii, a także jest próbą wysondowania, na ile silne są dążenia mieszkańców Syberii do uzyskania autonomii. O uzyskaniu samodzielności przez część regionów syberyjskich wspomina się w Rosji od dawna. Pojawiła się także propozycja przeniesienia stolicy Federacji Rosyjskiej z Moskwy do jednego z syberyjskich miast.

Zwolennicy autonomii twierdzą, że większość pieniędzy, jakimi dysponuje Rosja, pochodzi ze sprzedaży syberyjskich kopalin, w tym ropy i gazu. Jednak w ich ocenie tylko niewielka część środków przeznaczana jest na rozwój Syberii. Niedawno władze Nowosybirska zabroniły organizacji demonstracji na rzecz autonomii Syberii. Służby nadzoru telekomunikacyjnego zablokowały strony internetowe, na których pojawiły się informacje na temat tej inicjatywy. Jak informuje dziennik "Izwiestia", redakcja rosyjska BBC nie pozwoliła na usunięcie materiałów dotyczących tej kwestii. Zgodnie z obowiązującym w Rosji prawem, mogą zostać zablokowane jej strony internetowe.

d2qhoz1

Podziel się opinią

Share
d2qhoz1
d2qhoz1
Więcej tematów