Trwa ładowanie...

Rosyjskie media: Śledczy mają zdjęcia zabójców Niemcowa. To Czeczeni?

Rosyjska prokremlowska telewizja REN TV podaje, że rosyjscy śledczy mają zdjęcia mężczyzn podejrzanych o morderstwo Borysa Niemcowa. Ich wygląd ma wskazywać na to, że pochodzą "z południowych regionów Rosji".

Share
Rosyjskie media: Śledczy mają zdjęcia zabójców Niemcowa. To Czeczeni?
Źródło: AFP
dzf34pt

Jak podaje kanał, po przeanalizowaniu nagrań z monitoringu rosyjskim służbom udało się prześledzić drogę, jaką pokonali swoim samochodem sprawcy czynu po dokonaniu morderstwa. Obiektywy kamer miały złapać też twarze co najmniej dwóch mężczyzn.

- Po obejrzeniu tych kadrów można powiedzieć, że są to najprawdopodobniej ludzie pochodzący z południowych regionów Rosji - pisze na swoim portalu REN TV, cytując anonimowe źródło zbliżone do śledztwa prowadzonego przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa Rosji.

Chodzi prawdopodobnie o mieszkańców północnego Kaukazu. tj. Czeczenów lub Inguszów. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy ludzi tych narodowości wskazuje się jako sprawców politycznych zabójstw. Podobnie było m.in. w przypadku zamachów na dziennikarki Annę Politkowską i Natalię Estemirową.

dzf34pt

Szef FSB Aleksandr Bortnikow potwierdził dziś, że jego służba wytypowała kilku podejrzanych, lecz, jak zaznaczył, "podejrzani są zawsze". Nie zdradził żadnych innych szczegółów śledztwa.

Zobacz również: Moment zabójstwa Niemcowa w kamerze monitoringu

dzf34pt

Podziel się opinią

Share
dzf34pt
dzf34pt
Więcej tematów