Trwa ładowanie...
d3yka9r

Rosyjskie media: Śledczy mają zdjęcia zabójców Niemcowa. To Czeczeni?

Rosyjska prokremlowska telewizja REN TV podaje, że rosyjscy śledczy mają zdjęcia mężczyzn podejrzanych o morderstwo Borysa Niemcowa. Ich wygląd ma wskazywać na to, że pochodzą "z południowych regionów Rosji".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciało Borysa Niemcowa na moście, gdzie został zastrzelony
Ciało Borysa Niemcowa na moście, gdzie został zastrzelony (AFP)
d3yka9r

Jak podaje kanał, po przeanalizowaniu nagrań z monitoringu rosyjskim służbom udało się prześledzić drogę, jaką pokonali swoim samochodem sprawcy czynu po dokonaniu morderstwa. Obiektywy kamer miały złapać też twarze co najmniej dwóch mężczyzn.

- Po obejrzeniu tych kadrów można powiedzieć, że są to najprawdopodobniej ludzie pochodzący z południowych regionów Rosji - pisze na swoim portalu REN TV, cytując anonimowe źródło zbliżone do śledztwa prowadzonego przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa Rosji.

Chodzi prawdopodobnie o mieszkańców północnego Kaukazu. tj. Czeczenów lub Inguszów. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy ludzi tych narodowości wskazuje się jako sprawców politycznych zabójstw. Podobnie było m.in. w przypadku zamachów na dziennikarki Annę Politkowską i Natalię Estemirową.

d3yka9r

Szef FSB Aleksandr Bortnikow potwierdził dziś, że jego służba wytypowała kilku podejrzanych, lecz, jak zaznaczył, "podejrzani są zawsze". Nie zdradził żadnych innych szczegółów śledztwa.

Zobacz również: Moment zabójstwa Niemcowa w kamerze monitoringu

d3yka9r

Podziel się opinią

Share

d3yka9r

d3yka9r
Więcej tematów