Trwa ładowanie...

Rosyjskie media o obchodach 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Czołowe rosyjskie stacje radiowe i kanały telewizyjne informowały o obchodach 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Mówiono, że uroczystości upamiętniające tragedię odbyły się zarówno w Polsce, jak i na miejscu tragedii w pobliżu lotniska "Siewiernyj" w Smoleńsku.

Rosyjskie media o obchodach 3. rocznicy katastrofy smoleńskiejŹródło: PAP, fot: Grzegorz Jakubowski
d2xl6r8

Państwowy "Kanał 1" poinformował, że w polskiej stolicy tysiące ludzi od rana przynosiły kwiaty pod Pałac Prezydencki, gdzie ustawiono portrety Marii i Lecha Kaczyńskich, i gdzie płonęły znicze.

Inny kanał telewizyjny "Rossija 24" przypomniał Rosjanom, że w katastrofie zginęło 96 osób w tym prezydent Polski. Telewizja poinformowała, że na miejscu tragedii pod pamiątkowym kamieniem kwiaty i wianki złożyły rosyjskie delegacje ze Smoleńska i Moskwy oraz polska delegacja, która przybyła z Warszawy.

d2xl6r8

Z kolei rozgłośnia radiowa "Głos Rosji" cytowała między innymi przewodniczącą stowarzyszenia Dom Polski w Smoleńsku, Rościsławę Tymań, która powiedziała, że miejscowi Polacy bardzo często przychodzą na miejsce katastrofy.

- Bywamy tam ze 100 razy w ciągu roku. Na miejscu katastrofy i w Katyniu zawsze bywają ludzie: Polacy, Rosjanie i Białorusini - powiedziała Rościsława Tymań w rosyjskiej stacji radiowej.

d2xl6r8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xl6r8
Więcej tematów