Trwa ładowanie...
IAR

Rosyjskie media o nominacji dla Beaty Szydło

Rosyjskie media z uwagą obserwują zmiany na polskiej scenie politycznej. Agencje prasowe odnotowały nominację Beaty Szydło na nowego szefa rządu, którą wręczył posłance Prawa i Sprawiedliwości prezydent Andrzej Duda.
Share
Prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło
Prezydent Andrzej Duda i premier Beata SzydłoŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d13vmkd

Przy okazji agencja Ria Novosti przypomniała o wyborczej porażce Platformy Obywatelskiej i zwycięstwie dotychczasowej opozycji. Podkreśliła też, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskało tyle miejsc w parlamencie, że może samodzielnie sprawować rządy.

Natomiast agencja TASS zwraca uwagę na sprawność z jaką nowa rządząca partia sformułowała gabinet ministrów. Wyliczyła też, że PiS będzie potrzebowało mniej niż tygodnia na przeprowadzenie niezbędnych procedur, które pozwolą premierowi i ministrom przystąpić do pełnienia swoich obowiązków.

Wcześniej, komentując zmiany na polskiej scenie politycznej, rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marija Zacharowa podkreśliła, że Moskwa liczy na dobrą współpracę z Warszawą i poprawę mocno ochłodzonych kontaktów.

Jednocześnie szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu Konstantin Kosaczow dał do zrozumienia, że raczej nie ma co liczyć na radykalną poprawę stosunków między naszymi krajami. Podkreślił że wina leży po stronie Warszawy.

d13vmkd

Podziel się opinią

Share
d13vmkd
d13vmkd
Więcej tematów