Trwa ładowanie...
d1uiqb3
IAR

Rosyjskie i chińskie okręty wzięły kurs na Morze Śródziemne

Rosyjskie i chińskie okręty opuszczają Morze Czarne. Jednostki obu krajów wzięły kurs na Morze Śródziemne, gdzie zamierzają przeprowadzić wspólne manewry wojskowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski niszczyciel RFS Admiral Chabanenko (DD 650)
Rosyjski niszczyciel RFS Admiral Chabanenko (DD 650) (Wikipedia)
d1uiqb3

Chińskie kutry patrolowe wpłynęły na Morze Czarne na początku maja, aby wziąć udział w paradzie morskiej z okazji 70. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem.

Jak informują rosyjskie agencje, w czwartek obie jednostki (w towarzystwie rosyjskiego okrętu rakietowego) wyruszyły w kierunku cieśniny Bosfor, biorąc kurs na Morze Śródziemne.

W czasie rejsu Chińczycy i Rosjanie ćwiczą nawiązywanie łączności w trakcie symulowanych działań wojennych.

d1uiqb3

Właściwą fazę manewrów pod hasłem "Morska współpraca - 2015" rozpoczną na Morzu Śródziemnym w najbliższą niedzielę.

Strategiczna współpraca

W połowie kwietnia Moskwa pierwszy raz zdecydowała się sprzedać systemy rakietowe S-400. Jak informowały rosyjskie media, cztery dywizjony tych nowoczesnych rakiet trafią do Chin.

Do tej pory chińska armia kupowała starsze systemy typu S-300. Najnowsze modele S-400 "Tryumf" pozostawały na wyposażeniu rosyjskich wojsk.

Sprzedając systemy rakietowe do Chin, Moskwa zapewnia, że robi to wyłącznie ze względu na strategiczną współpracę z Pekinem.

Rosjanie pod względem sprzedaży broni plasują się na drugim miejscu, po Stanach Zjednoczonych. Jednak różnica między tymi krajami jest ogromna. W ubiegłym roku USA sprzedały broń za prawie 24 miliardy dolarów. Natomiast Rosja za 10 miliardów dolarów.

d1uiqb3

Podziel się opinią

Share
d1uiqb3
d1uiqb3
Więcej tematów