Trwa ładowanie...
emmanel macron

Rosyjski wywiad wykradł dane sztabu Emmanuela Macrona

Według doniesień francuskich mediów, hakerzy pracujący dla wywiadu wojskowego Rosji wykradli maile sztabu wyborczego Emmanuela Macrona przed wyborami prezydenckimi w 2017 roku. Informacje mają pochodzić od specjalnego zespołu Google'a i organizacji FireEye.

Share
Rosyjski wywiad wykradł dane sztabu Emmanuela Macrona
Źródło: PAP
d2yh3lq

Jak podaje "Le Monde", grupa APT28 w marcu 2017 roku rozpoczęła ataki polegające na wysyłaniu maili od rzekomo zaufanego nadawcy, których celem jest uzyskanie poufnych informacji, takich jak hasła dostępowe. Następnie, tuż przed wyborami w 2017 roku podobną serię ataków przeprowadziła grupa Sandworm. Wówczas Emmanuel Macron oskarżył Rosję o to, że prowadzi we Francji "operację destabilizacji", która miała na celu "sianie niepokoju i dezinformacji".

Jak ujawnił w lutym tego roku "Finnancial Times", grupa APT28, łączona z cyberatakami na Demokratów w USA i wyciekiem maili sztabu Macrona, działa jak agencja wywiadowcza, "gromadząca dane geopolityczne i informacje pomagające w kształtowaniu rosyjskiej polityki".

d2yh3lq

Jako pierwsza, w kwietniu 2017 roku, o atakach na sztab Macrona poinformowała japońska firma Trend Micro zajmująca się cyberbezpieczeństwem. Jej ustaleń nie udało się jednak wówczas potwierdzić.

Szczyrk. Dramatyczna akcja służb. Jesteśmy na miejscu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yh3lq

Podziel się opinią

Share
d2yh3lq
d2yh3lq
Więcej tematów