Trwa ładowanie...

Rosyjski dziennik o spotkaniu Baracka Obamy z Petrem Poroszenką

Spotkanie Baracka Obamy z Poroszenką przykuło uwagę całego świata. Tak twierdzi„Rossijskaja Gazieta” w tekście zatytułowanym „Barack Obama powrócił do Europy”. Dziennik zwraca uwagę, że najbardziej oczekiwanym punktem obchodów 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce, było spotkanie prezydenta USA z ukraińskim prezydentem elektem Petrem Poroszenką.

Share
Rosyjski dziennik o spotkaniu Baracka Obamy z Petrem Poroszenką
Źródło: PAP/EPA, fot: Jacek Turczyk
dxzzjvq

Dziennik podkreśla, że Obama wezwał inne kraje do udzielenia wszelkiej pomocy Ukraińcom, zwłaszcza w sferach: energetyki i wojskowości. W innym miejscu „Rossijskaja Gazieta” stwierdza, że wraz ze zwycięstwem wyborczym Poroszenki nie zakończyła się operacja wojskowa w południowo - wschodnich regionach Ukrainy.

„Kijów stracił mowę” - tak tytułuje tekst rządowy dziennik, tłumacząc że Poroszenko zamiast pojechać najpierw do separatystów, pojechał do Polski.

Gazeta twierdzi, że ukraiński prezydent chciał się upewnić czy Zachód nadal będzie „przymykał oczy na przestępstwa popełniane na własnym narodzie”. Dziennik przypomina, że w opinii rosyjskich polityków na Ukrainie popełniane są okropne zbrodnie, a Rosja która nie zamierza tego tolerować przygotowuje wniosek o postawienie kijowskich władz przed Trybunałem Wojennym.

dxzzjvq

Podziel się opinią

Share
dxzzjvq
dxzzjvq
Więcej tematów