Trwa ładowanie...
d382b4r

Rosyjski deputowany: NATO kłamie

• Działania NATO są oderwane od rzeczywistości - tak podsumowuje warszawski szczyt rosyjski deputowany
• Wiceprzewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, Leonid Kałasznikow twierdzi, że decyzje Sojuszu naruszają międzynarodowe zobowiązania, jakie przyjęła na siebie ta organizacja
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski deputowany: NATO kłamie
(PAP/EPA, Fot: Sebastiao Moreira)
d382b4r

Kałasznikow odniósł się do Aktu Stanowiącego NATO - Rosja przekonując, że rozszerzanie wpływów Sojuszu i wzmacnianie obecności wojskowej, w pobliżu rosyjskich granic narusza postanowienia tego dokumentu. Tymczasem w deklaracji końcowej warszawskiego szczytu wyraźnie wskazano, że podjęte decyzje nie są sprzeczne z aktem podpisanym między Moskwą, a państwami członkowskimi Paktu Północnoatlantyckiego.

- Oni wcześniej zobowiązali się, że nie zrobią czegoś, a jednak zrobili: zbliżając do naszych granic natowską infrastrukturę, nachalnie rozmieszczając systemy tarczy antyrakietowej i elementy żywej Szpicy - stwierdza rosyjski deputowany. Dodaje, że „oczywiście, w tym kontekście oni będą nam opowiadać bajki, że wszystko jest w porządku, że niczego nie naruszono, bo czym większe kłamstwo, tym częściej można w nie uwierzyć”.

Wcześniej decyzje warszawskiego szczytu ostro skrytykował były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow. Oskarżył on NATO o przygotowywanie się do rzeczywistego konfliktu zbrojnego z Rosją.

d382b4r

Zobacz także: #dziejesienazywo gen. Koziej: trwa wojna propagandowa. Rosja okazała się w niej mistrzem

d382b4r

Podziel się opinią

Share
d382b4r
d382b4r
Więcej tematów