Trwa ładowanie...
dmqtf5b
dmqtf5b

Rosyjski bank objęty sankcjami USA potwierdził kontakty z zięciem i bliskim doradcą Trumpa

Wnieszekonombank, rosyjski bank objęty sankcjami USA, potwierdził kontakty z Jaredem Kushnerem, zięciem i jednym z najbliższych doradców prezydenta Donalda Trumpa. Kushner brał udział w spotkaniach, na których bank prezentował nową strategię rozwoju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dmqtf5b

Władze Wnieszekonombanku (VEB) w 2016 r. "niejednokrotnie spotykały się z przedstawicielami czołowych instytucji finansowych w Europie, Azji i Ameryce", a w trakcie spotkań omawiano działalność zagranicznych banków rozwoju oraz "perspektywiczne kierunki i branże", podało biuro prasowe instytucji.

Spotkania przygotowywano w formacie prezentacji ("roadshow"), dotyczące strategii Wnieszekonombanku do 2021 roku, z udziałem "wielu przedstawicieli największych banków i kręgów biznesowych USA", w tym z "szefem Kushner Companies Jaredem Kushnerem" - podał rosyjski bank. Oświadczenie służb prasowych przekazała agencja TASS.

Wnieszekonombank to korporacja państwowa będąca odpowiednikiem zachodnich banków odbudowy i rozwoju. Od lipca 2014 r. bank jest objęty sankcjami USA i Unii Europejskiej z powodu agresywnej polityki Rosji wobec Ukrainy.

dmqtf5b

Sankcje oznaczają brak kredytów od USA

Sankcje USA oznaczają, że objęte nimi firmy rosyjskie nie mogą otrzymywać długo- i średnioterminowych kredytów z amerykańskich instytucji finansowych.

W lutym zeszłego roku szefem Wnieszekonombanku został Siergiej Gorkow; dekret w tej sprawie podpisał prezydent Władimir Putin.

Jesienią bank zatwierdził nową strategię rozwoju.

dmqtf5b

Podziel się opinią

Share

dmqtf5b

dmqtf5b
Więcej tematów