Trwa ładowanie...
d2a1l5h
IAR

Rosyjska organizacja pisze do krewnych żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego

• Rosja pisze list do krewnych żołnierzy LWP ws. ochrony radzieckich pomników
• "Izwiestia": projekt listu jest już gotowy i wkrótce ma zostać przesłany do Polski
• Potomkowie żołonierzy mieliby wesprzeć Rosję ws. "walki z pomnikami"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomnik ku czci żołnierzy Armii Radzieckiej w Sławnie
Pomnik ku czci żołnierzy Armii Radzieckiej w Sławnie (Wikipedia)
d2a1l5h

Rosyjska organizacja "Nieśmiertelny pułk Rosji" pisze list do krewnych żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego. Chce, aby potomkowie żołnierzy, którzy wspólnie z Armią Czerwoną walczyli w II wojnie światowej, wsparli zabiegi rosyjskich władz, związane z ochroną radzieckich pomników.

Jak informuje dziennik "Izwiestia", projekt listu jest już gotowy i wkrótce ma zostać przesłany do Polski. Kierownictwo organizacji „Nieśmiertelny pułk” liczy, że polskie społeczeństwo wpłynie na władze swojego kraju, aby zaniechały demontażu radzieckich monumentów.

Jeden z szefów stowarzyszenia, Nikołaj Ziemcow stwierdził w rozmowie z gazetą "Izwiestia", że tylko w ostatnim czasie na terenie Polski odnotowano 30 przypadków wandalizmu w miejscach pochówku radzieckich żołnierzy.

d2a1l5h

Możliwość zlikwidowania w Polsce radzieckich monumentów tak zwanej "wdzięczności", przedstawiana jest w Rosji jako "walka z pomnikami". Przy tym rzadko w publikacjach na ten temat pojawiają się wyjaśnienia, że nie chodzi o miejsca pochówku, a także nie tłumaczy się kontekstu historycznego.

W większości wypowiedzi polityków, czy też działaczy społecznych i historyków padają stwierdzenia o niewdzięczności Polaków za wyzwolenie spod hitlerowskiej okupacji. Sugeruje się też, że polskie władze łamią międzynarodowe prawo i wpisują się w zachodnią rusofobię.

d2a1l5h

Podziel się opinią

Share
d2a1l5h
d2a1l5h
Więcej tematów