Trwa ładowanie...
siergiej szojgu
22-02-2017 17:03

Rosyjska młodzież będzie szturmować miniaturową makietę Reichstagu

Resort obrony Rosji wznosi pod Moskwą makietę niemieckiego Reichstagu do ćwiczeń młodzieży z organizacji Junarmia. Jak wyjaśnił w środę minister Siergiej Szojgu, dzięki temu będzie można "szturmować konkretne miejsce", a nie "byle co".

Share
Rosyjska młodzież będzie szturmować miniaturową makietę Reichstagu
d1jekfv

- W parku Patriota budujemy Reichstag, nie w całości, lecz po to, by członkowie naszej Junarmii mogli szturmować nie byle co, tylko konkretne miejsce - stwierdził minister Siergiej.

Junarmia to dawny Ruch Młodych Patriotów - organizacja patriotyczna dla dzieci i młodzieży.

Szojgu zapowiedział również zbudowanie w parku osady partyzanckiej "w pełnej skali"; obecnie kończy się budowa linii frontu z okopami i schronami.

d1jekfv

Podczas bitwy o Berlin w 1945 r. Armia Czerwona przeprowadziła zwycięski szturm na historyczny gmach parlamentu (Reichstag), nadając mu wielkie znaczenie symboliczne i propagandowe. Gmach został odbudowany w latach 60. XX w. Obecnie jest siedzibą niemieckiego Bundestagu.

Park wojskowo-patriotyczny "Patriota" powstał z inicjatywy resortu obrony Rosji koło Kubinki pod Moskwą. Odbywają się tam ekspozycje uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz rekonstrukcje bitew. Oficjalnie został otwarty latem 2015 r.

Z Moskwy Anna Wróbel

d1jekfv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jekfv
Więcej tematów