Trwa ładowanie...
dgjgmqv
IAR

Rosyjska Cerkiew Prawosławna chce referendum ws. karania homoseksualistów

Rzecznik Patriarchatu Moskiewskiego popiera ideę przeprowadzenia referendum w sprawie karania homoseksualistów. - Takie kontakty seksualne między ludźmi powinny zostać wykluczone z naszego społeczeństwa - cytuje wypowiedź Wsiewołoda Czaplina agencja Interfax.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna z manifestacji zorganizowanych w obronie praw gejów w Rosji
Jedna z manifestacji zorganizowanych w obronie praw gejów w Rosji (AFP, Fot: Olga Maltseva)
dgjgmqv

Pomysł zorganizowania referendum w sprawie wprowadzenia kar dla homoseksualistów przedstawił znany rosyjski aktor, były duchowny prawosławny Iwan Ochłobystin. 7 stycznia opublikował on na swoim blogu list otwarty do prezydenta Rosji Władimira Putina. Wnioskuje w nim o wprowadzenie do kodeksu karnego sankcji za stosunki homoseksualne.

W odpowiedzi na tę publikację, głos zabrał rzecznik Patriarchatu Moskiewskiego Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Wsiewołod Czaplin. W jego opinii, kwestię tę należy poddać społecznej debacie i dać wszystkim obywatelom możliwość wypowiedzenia się. Duchowny przekonuje, że homoseksualizm powinien zostać wyeliminowany z życia obywateli Rosji. - Jeśli uda się to osiągnąć moralnymi argumentami, to dobrze. Jeśli trzeba włączyć w ten proces prawo, to zapytajmy ludzi, czy są na to gotowi - stwierdził Czaplin. Według duchownego, idea referendum w tej sprawie ma poparcie Patriarchatu Moskiewskiego.

W Rosji obowiązuje już ustawa nakładająca kary za propagowanie homoseksualizmu wśród nieletnich. Przepis ten jest ostro krytykowany przez obrońców praw człowieka, a także przez Unię Europejską, USA i Radę Europy. Według sondaży przeprowadzonych w ubiegłym roku wśród opinii publicznej, ponad 80 proc. Rosjan negatywnie odnosi się do związków homoseksualnych i popiera ostre działania władz.

dgjgmqv

Podziel się opinią

Share
dgjgmqv
dgjgmqv
Więcej tematów