Trwa ładowanie...
d2v1kvw

Rosyjska armia ćwiczy obronę plaż obwodu kaliningradzkiego

• Batalion piechoty morskiej Floty Bałtyckiej odpierał atak umownego wroga
• Manewry odbyły się na nadbałtyckich plażach poligonu Chmielewka
• Ćwiczenia zarządzono również w jednostkach artylerii przybrzeżnej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żołnierze piechoty morskiej Floty Bałtyckiej
Żołnierze piechoty morskiej Floty Bałtyckiej (mil.ru)
d2v1kvw

Ponad pół tysiąca żołnierzy piechoty morskiej Floty Bałtyckiej wzięło udział w manewrach, których scenariusz zakładał odparcie desantu sił wroga na plaże obwodu kaliningradzkiego. Rosjanie musieli uniemożliwić przeprowadzenie ataku od strony Bałtyku. Ćwiczenia odbyły się na terenie poligonu Chmielewka,

W pierwszej części manewrów rosyjska piechota morska musiała walczyć z przeciwnikiem, który już zdołał opanować część plaży. Jak informują służby prasowe resoru obrony Rosji, batalion ostrzelał wrogie amfibie i uniemożliwił przerzut głównych sił umownego wroga. W drugiej części ćwiczeń Rosjanie ostrzelali okręty przeciwnika.

Podczas manewrów wykorzystano ponad 40 sztuk sprzętu bojowego, w tym samobieżnych moździerzy "Nona".

Niezależnie od ćwiczeń batalionu piechoty morskiej, sprawność bojową sprawdzało w ostatnich dniach również ponad 400 żołnierzy jednostek artylerii przybrzeżnej Floty Bałtyckiej. Ostre strzelanie przeprowadzano w dzień i w nocy. W ćwiczeniach wykorzystano ponad 100 sztuk sprzętu, m.in. wyrzutnie rakiet "Grad", samobieżna haubicoarmaty "Hiacynt" i działa "Akacja" oraz "Goździk".

d2v1kvw

Podziel się opinią

Share

d2v1kvw

d2v1kvw
Więcej tematów