Trwa ładowanie...
usa

Rosyjska agentka aresztowana w Waszyngtonie. Miała infiltrować amerykańską administrację

29-letnia Marija Butina została aresztowana i oskarżona o szpiegostwo na rzecz Rosji - poinformował Departament Sprawiedliwości USA. Kobieta miała próbować nawiązywać kontakty i infiltrować amerykańskie organizacje.

Share
Rosyjska agentka aresztowana w Waszyngtonie. Miała infiltrować amerykańską administrację
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d3co6zd

Butinę aresztowano w niedzielę 15 lipca. Została oskarżona o działalność jako agent Federacji Rosyjskiej w Stanach Zjednoczonych bez uprzedniego zawiadomienia Prokuratora Generalnego.

Agentka od 2015 roku do lutego 2017 roku pracowała pod kierownictwem urzędnika wysokiego szczebla w rosyjskim rządzie, który wcześniej był członkiem władzy ustawodawczej w Federacji Rosyjskiej. Później przełożony Rosjanki stał się ważną postacią w rosyjskim banku centralnym. Chociaż nie podano jego nazwiska, amerykańskie media spekulują, że chodzi o wiceprezesa rosyjskiego banku centralnego Aleksandra Torszina.

d3co6zd

Jak podaje "New York Times", aresztowana Rosjanka miała próbować pośredniczyć w 2016 roku w organizacji spotkania ówczesnego kandydata na prezydenta Donalda Trumpa z Władimirem Putinem. Kobieta ma zostać przesłuchana 18 lipca.

Źródło: rp.pl

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3co6zd

Podziel się opinią

Share
d3co6zd
d3co6zd
Więcej tematów