Trwa ładowanie...

Rosyjscy żołnierze mają dość Putina

Brak rotacji, szkoleń, wsparcia, żywności i sprzętu negatywnie wpływają na morale rosyjskich żołnierzy. Ci mają dosyć i zwracają się bezpośrednio do Władimira Putina, którego oskarżają o taki stan rzeczy. Pisze o tym brytyjski dziennik "The Guardian", który rozmawiał z jednym z walczących na froncie Rosjan.

Share
Rosyjscy żołnierze mają dość nieudolności swoich dowódców Rosyjscy żołnierze mają dość nieudolności swoich dowódców Źródło: East News, fot: Maximilian Clarke/SOPA Images/Shutterstock
diik5xz

Bojownicy ze 113. pułku z Doniecka skarżą się na zamieszczonym w social mediach nagraniu, że złe warunki i długi czas służby na froncie, "prowadzi do wyczerpania". - Nasi ludzie borykają się z głodem i zimnem - mówią żołnierze. - Przez znaczny okres czasu byliśmy pozbawieni jakiegokolwiek wsparcia materialnego, medycznego i żywnościowego - krytykują rosyjskie zaopatrzenie.

- Biorąc pod uwagę naszą ciągłą obecność i fakt, że wśród naszych żołnierzy są ludzie z przewlekłymi problemami zdrowotnymi, ludzie z problemami psychicznymi, pojawia się wiele pytań, które są ignorowane przez wyższe władze w kwaterze głównej - zwracają się bezpośrednio do rosyjskiego dyktatora.

diik5xz

Podobne zarzuty wobec dowództwa formułuje także żołnierz z 37. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych Gwardii, stacjonujący w Buriacji na Syberii, z którym rozmawiał brytyjski "Guardian". W pierwszej fazie wojny mężczyzna walczył pod Kijowem, później został rzucony na odcinek frontu pod Charkowem, ostatecznie znalazł się w Donbasie, gdzie aktualnie koncentrują się najcięższe prowadzone w Ukrainie walki.

Kolejny martwy generał

- To wyczerpujące, cała moja jednostka chce odpocząć, ale nasze dowództwo powiedziało, że nie może nas teraz zastąpić - powiedział.

Nie tylko jednak wśród zwykłych żołnierzy sytuacja jest zła. Równie źle wygląda to w korpusie oficerskim. Państwowy nadawca Rossija 1 potwierdziła, że na froncie w Donbasie zginął gen. dyw. Roman Kutuzow.

diik5xz

- Generał poprowadził żołnierzy do ataku, tak jakby nie było wystarczającej liczby pułkowników - podał rosyjski dziennikarz Aleksander Sładkow.

Zobacz też: 100 dni wojny w Ukrainie. Czy Polska jest bardziej bezpieczna?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
diik5xz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

diik5xz
diik5xz
Więcej tematów