Trwa ładowanie...
d2hcobf
IAR

"Rossijskaja Gazieta" drwi z Grzegorza Schetyny: Polska grozi Rosji "piejąc jak kogut"

Polska grozi Rosji, "piejąc jak kogut". Tak ironicznie o wypowiedziach szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny napisała „Rossijskaja Gazieta”. Dziennik kpi, że polski minister z „blaskiem w oczach, godnym odważnego krawca, który jednym uderzeniem powala siedmiu” zaprezentował swoje możliwości.
Share
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2hcobf

Gazeta zauważa, że niektóre wypowiedzi były poświęcone Rosji, a sam minister chciał zaprezentować się jako energiczny i stanowczy dyplomata.

„Rossijskaja Gazieta” podkreśla, że Schetyna zapowiedział podjęcie międzynarodowych zabiegów na rzecz zaostrzenia sankcji wobec Rosji, jeśli Moskwa nie zmieni swojej polityki wobec Ukrainy. Dodaje przy tym, że polski minister zignorował oczywisty fakt, „iż to nie Warszawa dyktuje Waszyngtonowi i Brukseli zasady gry, ale przeciwnie, polscy politycy starają się zasłużyć na pochwałę Białego Domu, wypełniając dyrektywy amerykańskiej administracji”.

Dziennik sugeruje, że gdyby polskiemu ministrowi wydawało się, że USA i Europa rzeczywiście zwracają uwagę na polskie inicjatywy i jego wystąpienia, to można podejrzewać „manię wielkości” u szefa polskiej dyplomacji. Gazeta kpi też z zapowiedzi o powrocie Warszawy do udziału w rozmowach dotyczących Ukrainy. Podkreśla, że nikt Polski do takich rozmów nie zaprasza oraz drwi, że „mająca napoleońskie plany Warszawa, pozostaje ubogim krewnym”. Na koniec dziennik dodaje, że Polska jako „rozjemca” na Ukrainie jest nie do przyjęcia.

d2hcobf

Podziel się opinią

Share
d2hcobf
d2hcobf
Więcej tematów