RegionalneWarszawaRośnie liczba zakażonych AH1N1. W Warszawie zanotowano 14 osób

Rośnie liczba zakażonych AH1N1. W Warszawie zanotowano 14 osób

Zakażone są cztery dorosłe osoby. Reszta to dzieci do 7 roku życia.

Rośnie liczba zakażonych AH1N1. W Warszawie zanotowano 14 osób

Liczba chorych na świńską grypę wciąż rośnie. - Na terenie m.st. Warszawy zdiagnozowano i zarejestrowano 14 przypadków zakażenia wirusem grypy A/H1N1 - poinformował warszawski Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Grupę tę stanowią dzieci w wieku od 8 m-ca do 7-go roku życia, oraz 4 osoby dorosłe.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że 10 osób w Warszawie zakaziło się wirusem AH1N1. Dziś liczba chorych wzrosła do 14. Zgłoszenia zachorowań napłynęły z trzech warszawskich szpitali. - Dziewięcioro z dziesięciorga dzieci wypisanych zostało do domów, jedno nadal przebywa w szpitalu. Osoby dorosłe są w trakcie hospitalizacji - poinformował PPIS.

Pierwsze zgłoszenie zarażenia "świńskiej grypy" w Warszawie wpłynęło 19 stycznia. Chodziło o roczne dziecko z Mokotowa. Do 16 lutego wpłynęło jeszcze 9 podobnych zgłoszeń: dwa z Woli, trzy z Ochoty, po jednym z Ursynowa, Bielan i Wilanowa oraz kolejne na Mokotowie. Wszystkie dotyczyły dzieci. 16 lutego zarejestrowano pierwszy w Warszawie przypadek dorosłego, zakażonego wirusem AH1N1.

Jak uchronić się przed wirusem?

Na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej możemy znaleźć porady, jak uchronić się przed zachorowaniem:

- zaszczep siebie i swoich najbliższych przeciw grypie,
- przestrzegaj zasad higieny oddychania – w czasie kaszlu i kichania zakrywaj nos i usta chusteczką jednorazową,
- jak najczęściej myj ręce wodą z mydłem,
- poza domem i w podróży miej zawsze przy sobie żel lub płyn do rąk albo zapas jednorazowych chusteczek nasyconych roztworem alkoholu,
- w miejscach publicznych, środkach transportu unikaj niepotrzebnego dotykania powierzchni i elementów ich wyposażenia,
- unikaj masowych zgromadzeń, bliskiego kontaktu „twarzą w twarz” z innymi ludźmi w transporcie publicznym - zwłaszcza podczas dłuższych podróży,
- zadbaj, aby twoje dziecko przestrzegało powyższych zaleceń,
- przy wystąpieniu objawów takich jak gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, kaszel, ból gardła lub duszność zgłoś się do lekarza. W przypadku podejrzenia lub rozpoznania grypy nie idź do pracy, zostań w domu do czasu ustąpienia objawów.

Obraz
chorobagrypaświńska grypa

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)