Trwa ładowanie...

Rosjanie zastrzelili dwóch imigrantów. Mieli przygotowywać zamach

Dwóch imigrantów z Azji Centralnej zostało zastrzelonych w wyniku akcji rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Mężczyźni mieli być powiązani z ruchami terrorystycznymi.

Share
Rosjanie zastrzelili dwóch imigrantów. Mieli przygotowywać zamachŹródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: SpetsnazAlpha
d2mvlu9

Do zdarzenia doszło w obwodzie włodzimierskim położonym na wschód od Moskwy.

FSB w oświadczeniu informuje, że mężczyźni zginęli w wyniku starcia podczas próby zatrzymania. Mieli stawiać zbrojny opór. Federalna Służba Bezpieczeństwa podaje, że chodzi o dwóch obywateli jednego z państw Azji Centralnej w wieku 26 i 30 lat.

"Mężczyźni mieli kontakt z rekruterami międzynarodowych organizacji terrorystycznych. Byli zainteresowani samodzielnie konstruowanymi ładunkami wybuchowymi. Wyrażali gotowość do przeprowadzenia aktów terrorystycznych na terenie Rosji" - pisze w oświadczeniu FSB.

d2mvlu9

Służba poinformowała, że na miejscu akcji znaleziono składniki potrzebne do budowy bomby, a także karabin maszynowy i pistolet.

Po zamachu w petersburskim metrze

W Rosji panuje atmosfera wzmożonego napięcia po zamachu terrorystycznym w peterburskim metrze. Do ataku doszło 3 kwietnia. 23-letni Akbarżon Dżaliłow wysadził się między stacjami Siennaja Płoszczad i Technołogiczeskij Institut.

W zamachu zginęło 15 osób łącznie z napastnikiem.

Na razie nie znane są motywy działania terrorysty. Komitet Śledczy bada ewentualne związki mężczyzny z tzw. Państwem Islamskim, które do tego ataku się nie przyznało.

Źródło: Sputnik News / PAP

d2mvlu9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mvlu9
Więcej tematów