Trwa ładowanie...
d3eim7p

Rosjanie testowali "anty-tarczę". Ta rakieta ma pokonać Patrioty

Nie tylko mieszkańcy obwodu astrachańskiego mieli okazję oglądać na wieczornym niebie niezwykłe zjawisko. Potężna rosyjska rakieta namieszała też polskim obserwatorom gwiazd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie testowali "anty-tarczę". Ta rakieta ma pokonać Patrioty
(Youtube.com)
d3eim7p

Gdyby nie sygnały z mediów o planach testowania rakiety balistycznej, RS-12M "Topol", pewnie wielu Rosjan wpadłoby w panikę. Tak, jak nieświadomi testu Polacy. Czy tak, jak niedawno mieszkańcy Kalifornii podczas startu rakiety Falcon 9. Tymczasem nowa świetlna smuga na niebie była dowodem na udany wystrzał pocisku międzykontynentalnego z poligonu "Kapustin Jar", donoszą "Wiedomosti".

Test odbył się w ramach przygotowań do zwalczania tarczy antyrakietowej potencjalnego przeciwnika - donosi rosyjski serwis.

Zdjęcia "tego czegoś" robili także obserwatorzy m.in. w Polsce, Niemczech i Rumunii. Wpis z profilu "Z głową w gwiazdach" pokazuje, jak daleki zasięg miał efekt wystrzelenia rakiety. I jakie emocje wywołał. Chmura w kształcie stożka pojawiła się na polskim niebie ok. godz. 4.30.

d3eim7p

Wow! Mam coraz więcej relacji o zaobserwowane tego czegoś dziś w nocy z terenu Polski. Widzieli też w Niemczech i w Rumunii. Wkrótce spłyną na pewno zdjęcia i obserwacje z innych części Europy. Wygląda na to, że nad naszym kawałkiem świata ktoś bawił się rakietą - pytanie tylko kto i w jakim celu? - zastanawiał się autor pokazując zdjęcia zrobione w Austrii.

Ministerstwo Obrony Rosji wcale nie ukrywa, do czego służyć ma ten test oraz ten pocisk. - Uzyskano dane zostaną wykorzystane do opracowania skutecznych środków do zwalczania tarczy antyrakietowej - podano w komunikacie. Na przyszły rok zaplanowano tuzin takich prób rakietowych.

d3eim7p

Bezpośrednim efektem odpalenia olbrzymiego pocisku była biała, jaśniejąca smuga. Widzieli ją i uwieczniali na wideo i zdjęciach mieszkańcy obwodów biełgorodzkiego, lipieckiego i wołgogradzkiego.

*Zobacz także: Rosjanie umieścili nową broń na zachodzie kraju *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3eim7p

Podziel się opinią

Share

d3eim7p

d3eim7p
Więcej tematów