Trwa ładowanie...
d4jy4lz

Rosjanie odpowiadają: wnioski ekspertów polskiej podkomisji są absolutnie niezrozumiałe

Rosyjski Komitet Śledczy oznajmił, że nie rozumie na czym oparto wnioski ekspertów z polskiej podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Podkomisja oceniła, iż liczne zniszczenia lewego skrzydła Tu-154M noszą ślady wybuchu, a uszkodzenie skrzydła nastąpiło na długo przed zderzeniem z brzozą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski Komitet Śledczy nie rozumie na czym oparto wnioski ekspertów z polskiej podkomisji
Rosyjski Komitet Śledczy nie rozumie na czym oparto wnioski ekspertów z polskiej podkomisji (PAP)
d4jy4lz

- Jest absolutnie niezrozumiałe, na czym opierają się te kolejne wnioski polskich ekspertów. Podczas ekspertyzy balistycznej i dotyczącej materiałów wybuchowych , przeprowadzonej od razu po katastrofie, nie wykryto żadnych oznak wpływu materiałów wybuchowych na samolot - powiedziała rzeczniczka Komitetu Śledczego Swietłana Pietrenko.
W środę rzeczniczka polskiej podkomisji Marta Palonek poinformowała, że podczas ostatniego posiedzenia 25 lipca "uzgodniono stanowisko w kwestii czasu i pierwotnych przyczyn destrukcji lewego skrzydła Tu-154M".

Według komunikatu podkomisja stwierdziła, że "zniszczenie lewego skrzydła Tu-154M nie zostało zainicjowane zderzeniem z brzozą".

"Destrukcja skrzydła rozpoczęła się przed brzozą. Liczne zniszczenia lewego skrzydła samolotu Tu-154M noszą ślady wybuchu" - napisano w komunikacie podkomisji.

d4jy4lz

Zobacz także: Najbardziej kontrowersyjne teorie dotyczące katastrofy smoleńskiej

d4jy4lz

Podziel się opinią

Share

d4jy4lz

d4jy4lz
Więcej tematów