Trwa ładowanie...
organizacja

Rosja zadeklarowała swoją niechęć do amerykańskiej organizacji. Trafiła na listę zakazanych

Amerykańska organizacja pozarządowa German Marshall Fund trafiła na listę organizacji, których działalność jest zakazana na terytorium Federacji Rosyjskiej. O swojej decyzji ministerstwo sprawiedliwości Rosji poinformowało w środę.

Share
Rosja zadeklarowała swoją niechęć do amerykańskiej organizacji. Trafiła na listę zakazanych
Źródło: PAP/EPA
d68ac8b

Ministerstwo póki co nie podało powodów dla których organizacja stała się niepożądana.

"Na listę zagranicznych i międzynarodowych organizacji pozarządowych, których działalność uznawana jest za niepożądaną na terytorium Federacji Rosyjskiej, wpisano międzynarodową organizację pozarządową The German Marshall Fund of United States (GMF)" - brzmi oświadczenie zamieszczone na stronie ministerstwa.

d68ac8b

German Marshall Fund to bezpartyjny komitet doradczy z siedzibą w Waszyngtonie. Jego celem jest zacieśnianie współpracy między Europą a Stanami Zjednoczonymi.

Od początku kadencji Donalda Trumpa Rosja jest oskarżana o inegerencję w amerykański proces wyborczy. W tej sprawie toczy się śledztwo.

Sytacja między narodami nie traci napięcia. Sprawę zaognia kwestia otrucia Skripala. USA, podobnie jak m.in. Wielka Brytania i Polska, uznały publicznie, że za zamach odpowiada Kreml.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: reuters.com / http://tass.ru

d68ac8b

Podziel się opinią

Share
d68ac8b
d68ac8b
Więcej tematów