Rosja zadeklarowała swoją niechęć do amerykańskiej organizacji. Trafiła na listę zakazanych

Amerykańska organizacja pozarządowa German Marshall Fund trafiła na listę organizacji, których działalność jest zakazana na terytorium Federacji Rosyjskiej. O swojej decyzji ministerstwo sprawiedliwości Rosji poinformowało w środę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzja ministerstwa może być odpowiedzią Rosji na sankcje nałożone przez Zachód
Decyzja ministerstwa może być odpowiedzią Rosji na sankcje nałożone przez Zachód (PAP/EPA)
WP

Ministerstwo póki co nie podało powodów dla których organizacja stała się niepożądana.

"Na listę zagranicznych i międzynarodowych organizacji pozarządowych, których działalność uznawana jest za niepożądaną na terytorium Federacji Rosyjskiej, wpisano międzynarodową organizację pozarządową The German Marshall Fund of United States (GMF)" - brzmi oświadczenie zamieszczone na stronie ministerstwa.

WP

German Marshall Fund to bezpartyjny komitet doradczy z siedzibą w Waszyngtonie. Jego celem jest zacieśnianie współpracy między Europą a Stanami Zjednoczonymi.

Od początku kadencji Donalda Trumpa Rosja jest oskarżana o inegerencję w amerykański proces wyborczy. W tej sprawie toczy się śledztwo.

Sytacja między narodami nie traci napięcia. Sprawę zaognia kwestia otrucia Skripala. USA, podobnie jak m.in. Wielka Brytania i Polska, uznały publicznie, że za zamach odpowiada Kreml.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Źródło: reuters.com / http://tass.ru

Polub WP Wiadomości
WP
WP