Trwa ładowanie...
29-06-2016 18:00

Rosja wzmacnia siły bojowe na Bałtyku. Wymiana kadr w Kaliningradzie

• Minister obrony Rosji odsunął od pełnienia obowiązków dowódcę Floty Bałtyckiej
• Oprócz Wiktora Krawczuka odwołano też szefa sztabu tej floty Siergieja Popowa
• Siergiej Szojgu: przyczyną "poważne uchybienia" w przygotowaniu bojowym
• Jednocześnie minister poinformował o wzmocnieniu sił morskich na Bałtyku

Share
Rosja wzmacnia siły bojowe na Bałtyku. Wymiana kadr w KaliningradzieŹródło: mil.ru
d723sor

Jak głosi komunikat ministerstwa, cytowany przez agencję RIA-Nowosti, decyzje te zapadły w wyniku "surowej i pryncypialnej oceny" osób, które dopuściły się "poważnych uchybień" w służbie.

Ministerstwo wyjaśniło, że dowódca, szef sztabu i inne osoby odpowiedzialne zostają odsunięte od pełnienia obowiązków "za poważne uchybienia w przygotowaniu bojowym i zniekształcanie realnego stanu spraw w raportach". Zarekomendowano zwolnienie wojskowych ze służby.

Szojgu polecił, by jak najszybciej zatwierdzono i wdrożono plan naprawienia uchybień; pod koniec roku przeprowadzona ma być ponowna kontrola we Flocie Bałtyckiej.

d723sor

Ponadto minister poinformował, że w celu wzmocnienia potencjału bojowego Floty Bałtyckiej w jej składzie sformowano 11. korpus; według jego słów nastąpiło to od 1 kwietnia.

Jak podaje agencja RIA-Nowosti, w czasach ZSRR i po jego rozpadzie jednostki i zgrupowania wojsk lądowych stacjonujące w graniczącym z Polską i Litwą obwodzie kaliningradzkim były podporządkowane bezpośrednio dowódcy Floty Bałtyckiej. Jednak po reformie okręgów wojskowych przekazano je pod komendę dowódcy Zachodniego Okręgu Wojskowego. Okręg ten został utworzony we wrześniu 2010 roku w wyniku połączenie Leningradzkiego i Moskiewskiego Okręgu Wojskowego. W jego składzie znalazły się floty - Północna i Bałtycka.

Z Moskwy Anna Wróbel

d723sor
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d723sor
Więcej tematów