Trwa ładowanie...
d5xytyb
IAR

Rosja wysłała 37 kolumnę białych ciężarówek do Donbasu

Rosja wysłała kolejną kolumnę białych ciężarówek do Donbasu. Tym razem ponad 100 TIR-ów wiezie tysiąc ton deklarowanej pomocy humanitarnej. Kolumnę zorganizowało rosyjskie Ministerstwo do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja wysłała 37 kolumnę białych ciężarówek do Donbasu
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d5xytyb

Kolumna ciężarówek nad ranem wyruszyła z obwodu rostowskiego Rosji który sąsiaduje z Ukrainą. Jak twierdzą Rosjanie, do Donbasu jedzie ponad 700 ton podręczników szkolnych dla uczniów i studentów oraz ponad 500 ton produktów spożywczych: kasz, mąki, herbat i konserw.

To już 37 kolumna z deklarowaną pomocą humanitarną. Rosja zapewnia, że dostarczyła na tereny kontrolowane przez separatystów w Donbasie ponad 44 tony pomocy.

Ukraina cały czas krytykuje rosyjskie transporty dla Donbasu. Władze i media w Kijowie zwracają uwagę, że pomalowane na biało ciężarówki przejeżdżają przez przejścia graniczne które nie są kontrolowane przez ukraińskie służby i mogą wozić separatystom uzbrojenie.

d5xytyb

Rosja przerzuca żołnierzy do Donbasu?

Tymczasem, według ukraińskich danych, do Donbasu masowo przybywają rosyjscy żołnierze i najemnicy. Federacja Rosyjska dostarczyła też ostatnio separatystom sporą partię sprzętu wojskowego. Prorosyjscy bojówkarze wciąż atakują ukraińskie pozycje.

Jak pisze w swoim sprawozdaniu ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk, do Donbasu przybyło w ciągu ostatnich kilku dni około 2 tys. żołnierzy z Rosji. Przechodzą oni szkolenia na terenach przy granicy z Ukrainą i potem są przerzucani na terytoria kontrolowane przez separatystów.

Według ostatnich danych, w ciągu minionej doby separatyści atakowali ukraińskie pozycje 96 razy. W wyniku ataków dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło, a 10 zostało rannych.

d5xytyb

Podziel się opinią

Share
d5xytyb
d5xytyb
Więcej tematów