Trwa ładowanie...
rosja

Rosja. Wybuch gazu w bloku. Zawaliła się klatka schodowa, są ofiary

Do wybuchu doszło w 9-piętrowym bloku w Magnitogorsku w obwodzie czelabińskim w Rosji. W wyniku eksplozji zginęły co najmniej trzy osoby. Jest również wielu rannych. Wybuch zniszczył 48 mieszkań.

Share
Rosja. Wybuch gazu w bloku. Zawaliła się klatka schodowa, są ofiary
Źródło: SRB
d3tew6x

Na miejsce tragedii wysłano 12 karetek pogotowia ratunkowego, wozy strażackie, policję i zespół ratowników. Z gruzów wydobyto 16 osób, w tym kilkuletnie dziecko. 79 osób uznano za zaginione.

Ministerstwo obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych skierowało do Magnitogorska również specjalistyczny zespół ratowników i pomoc materialną, która przewiozą na Syberię dwa Iły 76 i cztery samolot typu Suchoj Superjet 100. - Na obecnym etapie trudno ocenić rzeczywistą liczbę ofiar eksplozji - mówi przedstawiciel resortu.

Wielorodzinny blok mieszkalny, który ucierpiał w wyniku wybuchu, był wybudowany w 1973 r. Znajduje się przy ulicy Karola Marksa. Eksplozja pozbawiła dachu nad głową co najmniej 110 osób, których mieszkania znajdują się m. szóstą i siódmą klatką schodową.

d3tew6x

Sytuację dodatkowo utrudnia bardzo niska temperatura, która spadła do -18 st. C.

Zobacz także: Chciał pomóc i w "nagrodę” dostał 500 zł mandatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tew6x

Podziel się opinią

Share
d3tew6x
d3tew6x
Więcej tematów