Trwa ładowanie...
d6h3itx
d6h3itx

Rosja: władza stosuje prawo pięści?

Rosyjska prokuratura i organa MSW zajmą się milicjantem, który w czasie rozpędzania piątkowej demonstracji we Władywostoku uderzył małą dziewczynkę - podały w sobotę źródła prokuratorskie i milicyjne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d6h3itx

Wydarzenie, sfilmowane i pokazane przez wiele kanałów telewizyjnych, stało się w Rosji skandalem i wywołało debatę na temat nadużyć milicji.

Po proteście pracowników przedsiębiorstwa "Dalmorieprodukt" z Władywostoku całą Rosję obiegła scena, w której jeden z milicjantów podchodzi do kobiety z dzieckiem na ręku, a po krótkiej sprzeczce jego pięść - zapewne wymierzona w matkę - ląduje na twarzy małej dziewczynki.

Chwilę później sprawcę odciągają inni milicjanci, którzy próbują uspokoić kobietę. Scenę wielokrotnie pokazywały później niemal wszystkie kanały telewizyjne. Wywołało to dyskusję na temat brutalności organów ścigania.

d6h3itx

Jako obywatel, jako mężczyzna i jako człowiek na stanowisku służbowym po prostu nie jestem w stanie pojąć, jak tak można zrobić - powiedział w sobotę przedstawiciel MSW generał Nikołaj Gietman. Uważam, że dla takich osób nie ma miejsca w organach bezpieczeństwa - dodał.

W piątek około 200 pracowników rybackiego przedsiębiorstwa protestowało domagając się wypłaty zaległych pensji. W proteście brały udział także ich rodziny. Władze uznały protest za nielegalny, interweniowała milicja.

Swój sprzeciw wobec postępowania stróżów prawa wyraził rzecznik praw człowieka Oleg Mironow. Akcję milicji określił jako skrajnie nieprzemyślaną. Powiedział, że mer Władywostoku i gubernator Kraju (Nadmorskiego) powinni byli spotkać się z demonstrantami. Władza nie powinna stosować prawa pięści - dodał Mironow. (an)

d6h3itx

Podziel się opinią

Share
d6h3itx
d6h3itx
Więcej tematów