Trwa ładowanie...
d132k9n

Rosja. Władimir Putin wskazał kandydata na nowego premiera Rosji

Szef rosyjskiej Federalnej Służby Podatkowej Michaił Miszustin ma zostać nowym premierem Rosji. Władimir Putin przedłożył jego kandydaturę w Dumie Państwowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja. Władimir Putin wskazał następcę Dmitrija Miedwiediewa
Rosja. Władimir Putin wskazał następcę Dmitrija Miedwiediewa (PAP/EPA)
d132k9n

Władimir Putin przedstawił szefowi rosyjskiej Federalnej Służby Podatkowej propozycję objęcia stanowiska premiera Rosji. Michaił Miszustin wyraził na to zgodę. Kandydatura została już wniesiona do Dumy Państwowej.

Dmitrij Miedwiediew w środę podał swój rząd do dymisji. Decyzję ogłoszono po dorocznym orędziu prezydenta Władimira Putina.

- Ze swojej strony chciałem podziękować za wszystko, co zostało zrobione na tym etapie naszej wspólnej pracy. Chciałem wyrazić zadowolenie z wyników, które zostały osiągnięte - powiedział prezydent na spotkaniu z ministrami Dodał, że "nie wszystko zostało zrobione, ale nigdy wszystko się nie udaje".

d132k9n

Rosja. Władimir Putin chce głębokich zmian

Tego samego dnia wcześniej Władimir Putin przedstawił propozycje zmian w konstytucji. Zgodnie z nowymi regulacjami kandydat na prezydenta musiałby mieszkać w Rosji przez ostatnich 25 lat i nie może mieć obcego obywatelstwa.

Putin zaproponował również zakaz posiadania obywatelstwa zagranicznego lub dokumentu pozwalającego na stały pobyt w innym państwie przez wysokich rangą urzędników państwowych.

W związku z propozycją zmian planowane jest referendum.

d132k9n

Zobacz też: Sienkiewicz tłumaczy swój wpis o Donaldzie Tusku

Źródło: Washington Post

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d132k9n

Podziel się opinią

Share
d132k9n
d132k9n
Więcej tematów