Trwa ładowanie...
ycipk-35hlto

Rząd Rosji podał się do dymisji

Rosyjski rząd podał się do dymisji - poinformował premier Dmitrij Miedwiediew. Decyzję ogłoszono po dorocznym orędziu prezydenta Władimira Putina. Prezydent kraju przyznał, że radzie ministrów nie udało się wypełnić wszystkich zobowiązań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja. Rząd poda się do dymisji
Rosja. Rząd poda się do dymisji (PAP/EPA)
ycipk-35hlto

Władimir Putin poprosił członków dotychczasowego rządu, by wszyscy pozostali na swoich stanowiskach do czasu uformowania nowej rady ministrów.

Z informacji rosyjskich mediów wynika, że Putin chce utworzyć stanowisko zastępcy sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i powierzyć je Dmitrijowi Miedwiediewowi - podała agencja AP.

ycipk-35hlto

- Ze swojej strony chciałem podziękować za wszystko, co zostało zrobione na tym etapie naszej wspólnej pracy. Chciałem wyrazić zadowolenie z wyników, które zostały osiągnięte - powiedział prezydent na spotkaniu z ministrami Dodał, że "nie wszystko zostało zrobione, ale nigdy wszystko się nie udaje".

Zobacz też: Kto potrzebuje kontroli? Politycy podzieleni

ycipk-35hlto

Rosja. Władimir Putin wygłosił orędzie

W środę prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował zmiany w konstytucji. Zgodnie z nowymi regulacjami kandydat na prezydenta będzie musiał mieszkać w Rosji przez ostatnich 25 lat i nie może mieć obcego obywatelstwa.

Putin zaproponował również zakaz posiadania obywatelstwa zagranicznego lub dokumentu pozwalającego na stały pobyt w innym państwie przez wysokich rangą urzędników państwowych. Zmiany mają zostać przedyskutowane w ramach referendum.

Dmitrij Miedwiediew kierował rządem Rosji od 2012 r.

ycipk-35hlto

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-35hlto

ycipk-35hlto
ycipk-35hlto
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów