Trwa ładowanie...

Rosja ujawniła poufną korespondencję Merkel. Reakcja ze strony Niemiec

Rosja opublikowała poufną korespondencję z Francją i Niemcami. Celem ma być udowodnienie fałszywego przedstawienia ich stanowiska ws. rozmów dotyczących sytuacji we wschodniej Ukrainie. Głos zabrała Angela Merkel.

Share
Rosja ujawniła poufną korespondencję Angeli Merkel
Pool DPA
Rosja ujawniła poufną korespondencję Angeli Merkel Pool DPAFot: Pool DPA
d4iomkl

Nie doszło do spotkania w ramach formatu normandzkiego Francji, Niemiec i Rosji. Spotkania te miały być dyplomatyczną formą rozwiązania konfliktu w Donbasie.

Podano jednak, że szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow odmówił jego zorganizowania. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", Rosja sprzeciwia się takiemu postawieniu sprawy. Przekonuje, że Siergiej Ławrow nie mógł wziąć udziału w rozmowach w proponowanym terminie.

28 stron korespondencji

By to udowodnić, Rosja opublikowała 28 stron korespondencji dyplomatycznej. Ma z niej wynikać, że Ławrow już wcześniej informował, iż 11 listopada nie będzie mógł wziąć udziału w spotkaniu.

d4iomkl

W ujawnionej korespondencji jest szkic oświadczenia, w którym Francja i Niemcy nie zgadzają się ze stwierdzeniem m.in. z przedstawieniem sytuacji na Ukrainie jako "wewnętrznego ukraińskiego konfliktu".

Francuski MSZ potępiła zachowanie Rosji w kwestii ujawnienia korespondencji. Angela Merkel natomiast bagatelizuje sprawę.

- Publikacja listów nie jest zaskakująca. Często czytam swoje listy w gazetach. Nie mamy niczego do ukrycia - powiedziała Merkel.

Jak ocenia Andriej Mielnik, ambasador Ukrainy w Niemczech, od 2014 roku niebezpieczeństwo nowej, zakrojonej na szeroką skalę inwazji rosyjskiej nie było tak duże.

d4iomkl

Ukraińskie i zachodnie służby wywiadowcze informują o rosnącej liczbie rosyjskich wojsk w pobliżu granicy.

Szydło o Merkel. Polityk PO zdziwiony. Dobitna reakcja

Źródło: Rzeczpospolita

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4iomkl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iomkl
d4iomkl
Więcej tematów