Trwa ładowanie...
d3oafu7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Rosja traci co roku 100 tys. młodzieży z powodu narkotyków"

Rosja co roku traci około 100 tysięcy młodych ludzi z powodu narkotyków - powiedziała rzeczniczka praw człowieka Ełła Pamfiłowa w wywiadzie dla państwowej "Rossijskiej Gaziety". Rzeczniczka wskazuje, że "narkomafia" ma silne lobby "na wszystkich szczeblach".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rosja traci co roku 100 tys. młodzieży z powodu narkotyków"
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d3oafu7

W opublikowanym w czwartek wywiadzie Pamfiłowa zwraca uwagę na masowe zatrucia mieszankami narkotykowymi, (tzw. spice). Według niej sytuacja powinna być teraz "rozpatrzona na szczeblu Rady Bezpieczeństwa" kraju, ponieważ narkotyki są jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego.

"Narkotyki po prostu koszą młodzież, wszystkie te mieszkanki szerzą się szybciej niż wirus ebola. Co roku tracimy około 100 tysięcy młodych ludzi - to całe miasto" - alarmuje Pamfiłowa.

"Sytuacja z bezkarnością i rozwydrzeniem narkomanii sięgnęła u nas zatrważających rozmiarów" - oceniła rzeczniczka. Wskazała, że ze "strumieniami narkomanów" nie dadzą sobie rady organizacje społeczne i ośrodki rehabilitacji, "jeśli państwo okaże słabość (...) i niezdolność do zaproponowania całościowych systemowych działań".

d3oafu7

Rzeczniczka proponuje w wywiadzie, by "szczerze mówić" o tym, czemu skala problemu jest przemilczana: "dlatego, że narkomafia ma bardzo silne lobby na różnych szczeblach. Można założyć, że bez ważnych lobbystów, znajdujących się także na wysokich stanowiskach w różnych strukturach, w tym organach ochrony prawa, zagrożenie narkotykami nie sięgnęłoby tak zatrważających rozmiarów" - powiedziała Pamfiłowa.

"To, czy nasze państwo, nasze organy porządkowe poradzą sobie z mafią narkotykową, jest teraz, można powiedzieć, głównym sprawdzianem ich zdolności do działania" - oceniła rzeczniczka. Zapytała też w wywiadzie: "czy nasze państwo nie jest w stanie ustalić i unieszkodliwić wszystkich wpływowych i wysoko postawionych +narkokretów+, którzy dla zysku faktycznie niszczą naszą młodzież?".

Pamfiłowa ocenia, że należy nie tylko zakazać mieszanek narkotykowych, ale także "zlikwidować warunki" umożliwiające ich szerzenie się, w tym "jasno zapytać, kto" ponosi za to odpowiedzialność.

d3oafu7

Podziel się opinią

Share

d3oafu7

d3oafu7
Więcej tematów