Trwa ładowanie...
d2r7f6n
rosja

Rosja. Wideo i zdjęcia z miejsca strzelaniny w Błagowieszczeńsku. Są ofiary śmiertelne

Rosja. W czwartek rano doszło do strzelaniny w jednej ze szkół w Błagowieszczeńsku. 19-latek z bronią myśliwską otworzył ogień do uczniów. Są ofiary i ranni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja. Uczeń w Błagowieszczeńsku otworzył ogień do kolegów
Rosja. Uczeń w Błagowieszczeńsku otworzył ogień do kolegów (East News, Fot: Elena Koteiko)
d2r7f6n

Do strzelaniny doszło w Błagowieszczeńsku, głównym mieście obwodu amurskiego na Dalekim Wschodzie Rosji. 19-latek w czwartkowy ranek rozpoczął strzelaninę w szkole kształcącej specjalistów z zakresu budownictwa i gospodarki komunalnej.
Policja, która przybyła na miejsce użyła broni palnej, żeby powstrzymać napastnika.

W strzelaninie ranne zostały trzy osoby. Wszystkie trafiły do szpitala i przeszły operacje. Stan jednej z nich określany jest jako poważny. Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, w tym napastnik. Rosyjskie MSW potwierdza, że atakujący popełnił samobójstwo.

Przyczyny ataku na szkołę na razie nie są znane. Jak donosi rosyjski dziennik Nowosti, powodem takiego postępowania mógł być konflikt z rówieśnikami.

Służby zabezpieczyły już nagrania ze szkolnego monitoringu. Budynek nie był wyposażony w bramki wykrywające metale. Funkcjonariusze będą sprawdzać, jak wyglądały systemy bezpieczeństwa w placówce.

W szkole w Błagowieszczeńsku uczy się ok. 1,5 tysiąca osób. Podczas strzelaniny w budynku znajdowała się ponad 150 osób. Władze miasta zwołały zebranie, podczas którego zostanie poruszona kwestia bezpieczeństwa w lokalnych szkołach.

Rosja. Coraz częstsze ataki na szkoły

Dziennik Nowosti podkreśla, że w ostatnich latach w Rosji coraz częściej dochodzi do aktów agresji w szkołach. Tylko w 2018 roku doszło do strzelaniny w sześciu miastach. Najtragiczniejsza miała miejsce w Kerczu, gdzie uczeń zdetonował bombę, zabijając 21 osób i raniąc 67.

d2r7f6n

Podziel się opinią

Share
d2r7f6n
d2r7f6n
Więcej tematów