Trwa ładowanie...

Rosja. Dramat w Kazaniu. Strzelanina w szkole, wśród ofiar są uczniowie

Co najmniej kilka osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w strzelaninie, do której doszło we wtorek rano na terenie gimnazjum w Kazaniu, stolicy Tatarstanu (Rosja). Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci. Rosyjskie służby zatrzymały nastolatka, który wcześniej był uczniem tej szkoły.

Share
Służby przypuściły szturm na szkołę w Kazaniu
Służby przypuściły szturm na szkołę w KazaniuŹródło: EASTNEWS, Fot: Maksim Bogodvid/SPUTNIK Russia/East News
d18d5t5

Do strzelaniny w gimnazjum w Kazaniu (Rosja) doszło we wtorek rano.

Według najnowszych informacji, zginęło osiem osób, a 20 zostało rannych. Ofiary śmiertelne to uczniowie i jedna nauczycielka.

d18d5t5

Kazań. Strzelania w gimnazjum, nie żyją dzieci

Rosyjskie media informują, zatrzymano w tej sprawie byłego ucznia gimnazjum, który prawdopodobnie jest sprawcą tragedii. Nastolatek od dwóch tygodni posiadał zezwolenie na broń. Miał on kierować się "motywem zemsty i nienawiści" - podała agencja TASS, powołując się na źródło w policji.

Sprawcą ma być 19-letni Ilnaz Galawijejew. W trakcie przesłuchania miał on oświadczyć, że uznał się za boga i wszystkich nienawidzi - relacjonuje z kolei dziennik "Kommiersant".

Wcześniej pojawiały się informację o drugim napastniku, który miał przetrzymywać zakładników. Te pogłoski zostały jednak zdementowane przez służby prasowe Rustama Minnichanowa, przywódcy Tatarstanu

d18d5t5

Na terenie szkoły czas trwa operacja antyterrorystyczna. W Tatarstanie ogłoszono w środę dzień żałoby.

Wcześniejsza tragedia

W 2018 roku wydarzyła się podobna tragedia w Kerczu na anektowanym Krymie. 18-latek zdetonował tam ładunek wybuchowy i zabił 20 uczniów, strzelając do nich z broni myśliwskiej. Potem popełnił samobójstwo.

Po kolejnych tego typu tragicznych wydarzeniach prezydent Rosji Władimir Putin polecił, żeby zaostrzyć zasady dotyczące posiadania broni. Podobne zapewnienia padły po strzelaninie z 2018 roku, ale nie zostały zrealizowane.

Źródło: PAP

Strzelanina w szkole w Kazaniu. Są zabici

Przeczytaj także:

d18d5t5

Podziel się opinią

Share
d18d5t5
d18d5t5
Więcej tematów