Trwa ładowanie...

Rosja: siedem osób zginęło w następstwie wybuchu gazu w Jarosławiu

• Tragiczny wybuch gazu w Jarosławiu nad górną Wołgą • Zawaliła się cała klatka pięciokondygnacyjnego budynku • Siedem osó zginęło, a dziewięć zostało rannych • Prawdopodobną przyczyną była nieszczelna instalacja gazowa
Share
Straż pożarna w Rosji
Straż pożarna w RosjiŹródło: Wikimedia Commons, Fot: Georg Pik
d34zrhw

Siedem osób zginęło w następstwie wybuchu gazu w Jarosławiu nad górną Wołgą; wybuch spowodował zawalenie się całej klatki pięciokondygnacyjnego budynku. Dziewięć osób rannych trafiło do szpitala - informują miejscowe władze.

Do wybuchu gazu doszło we wtorek po godzinie 4 rano czasu lokalnego. Według wstępnych danych wybuch zniszczył całkowicie pięć mieszkań, a 10 - częściowo.

Agencja RIA Nowosti podała powołując się na źródło w organach ścigania, że prawdopodobną przyczyną wybuchu była nieszczelna instalacja; gaz miał się ulatniać w mieszkaniu na piętrze, gdzie mieszkała leciwa kobieta.

d34zrhw

W klatce domu, gdzie doszło do wybuchu, było zameldowanych 29 ludzi, w tym 13 dzieci. W całym domu mieszka 171 osób, z których część ewakuowano - piszą rosyjskie media. Na razie nie jest jasne, czy potężny wybuch nie zagroził sąsiednim klatkom i czy ludzie będą mogli wrócić do swych mieszkań.

Gubernator obwodu jarosławskiego Siergiej Jastriebow zapewnił, że władze pomogą wszystkim, którzy "ucierpieli bezpośrednio lub pośrednio na skutek tej tragedii".

Stan trzech z dziewięciu hospitalizowanych osób oceniono jako ciężki.

W związku z zajściem Komitet Śledczy wszczął dochodzenie z artykułu kk mówiącego o pracach i usługach niespełniających wymogów bezpieczeństwa.

d34zrhw

Podziel się opinią

Share
d34zrhw
d34zrhw
Więcej tematów