Trwa ładowanie...

Rosja się zbroi. Nowe samoloty przy granicy z Finlandią

Eskadra nowoczesnych myśliwców Su-35 rozpoczęła loty z bazy rosyjskiego lotnictwa w Karelii - informuje rt.com, podkreślając, że lotnisko znajduje się zaledwie 200 km od granicy z Finlandią.

Share
Rosja się zbroi. Nowe samoloty przy granicy z Finlandią
Źródło: mil.ru
d2umsbo

Cztery maszyny przebazowano z Dalekiego Wschodu, a w czasie przelotu na dystansie 8 tys. km załogi trzy razy lądowały na tankowanie - głosi komunikat rosyjskiego resortu obrony.

Su-35S to samolot wielozadaniowy, określanym przez Rosjan symbolem 4++, czyli samolotem "prawie piątej generacji". W stosunku do poprzednich konstrukcji poprawiono kąt natarcia, stabilność i zasięg lotu ( m.in. poprzez możliwość tankowania w powietrzu). Pojawiły się nowe systemy kontroli ognia oraz trójwymiarowy radar. Zainstalowano też o wiele nowocześniejsze silniki i większą liczbę rakiet. Myśliwiec ma również systemy utrudniające wykrycie.

d2umsbo

Rosyjscy eksperci mówią, że wymiana samolotów w bazie w Karelii na nowocześniejsze to duże wzmocnienie sił lotnictwa Federacji Rosyjskiej w tej części Europy. Dzień wcześniej Moskwa poinformowała o przerzuceniu do obwodu kaliningradzkiego samolotów Su-30SM, co oznacza, że nowoczesne maszyny będą operować nad całym regionem Morza Bałtyckiego.

Zobacz też: Wassermann: Seremet musiał zareagować

d2umsbo

Podziel się opinią

Share
d2umsbo
d2umsbo
Więcej tematów