Trwa ładowanie...
d2qqhls
IAR

Rosja: Polska i Rumunia staną się naszymi celami

Moskwa ostrzega Polskę i Rumunię. Jak zapowiada zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Jewgienij Łukjanow, oba kraje automatycznie staną się celami dla rosyjskich rakiet, jeśli umieszczą u siebie elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej.
Share
Antyrakieta SM-3 Block 1A
Antyrakieta SM-3 Block 1AŹródło: Wikimedia Commons, Fot: U.S. Navy
d2qqhls

Urzędnik, w rozmowie z agencją Interfax wyjaśnia, że chodzi o sytuację, gdy Warszawa i Bukareszt rozmieszczą na swoich terytoriach elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa zwraca uwagę, że w ocenie Moskwy, elementy obrony przeciwrakietowej, które rozmieszczane są w Polsce i Rumunii, stanowią potencjalne zagrożenie dla Rosji.

- Rozmieszczanie elementów tarczy antyrakietowej, systemów rakiet, które wycelowane są w nasze strategiczne siły jądrowe, to ich problem. Oni automatycznie stają się naszymi celami - cytuje Jewgienija Łukjanowa agencja Interfax. - Jeśli im podoba się być celem, to ich wybór - dodaje urzędnik.

Przy okazji Łukjanow odniósł się do decyzji Pentagonu o rozmieszczeniu w Europie Wschodniej amerykańskiego sprzętu wojskowego, nazywając ją "niezdrowymi emocjami". Poradził też politykom, którzy podejmują takie decyzje udać się do lekarza. Przy czym w jego opinii na szczególną terapię zasługują państwa bałtyckie oraz Polska i Rumunia.

d2qqhls

Podziel się opinią

Share
d2qqhls
d2qqhls
Więcej tematów