Trwa ładowanie...
IAR

Rosja oskarża Ukraińców: to będzie katastrofa

Moskwa twierdzi, że posiada informacje o czynionych przez ukraińskie wojsko przygotowaniach do siłowego rozwiązania konfliktu w Donbasie. Szef rosyjskiej dyplomacji oświadczył, że jeśli do tego dojdzie, to "będzie to katastrofa".
Share
Rosja oskarża Ukraińców: to będzie katastrofa
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sergey Dolzhenko
d3yqzk0

Według Siergieja Ławrowa, Rosja jest w posiadaniu informacji - którym Kijów nie zaprzecza - o tym, że na Ukrainie została ogłoszona mobilizacja. - Według różnych źródeł, ma być zmobilizowanych od 50 tysięcy do 200 tysięcy ludzi - powiedział minister Ławrow.

Dodał, że Rosja nadal domaga się od Zachodu, aby wywierał presję na - jak się wyraził - "partię wojny" w Kijowie, by nie dopuścić do realizacji siłowego scenariusza na wschodzie Ukrainy.

Siergiej Ławrow wyraził nadzieję, że spotkanie w Berlinie ministrów spraw zagranicznych Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji doprowadzi do przestrzegania ustaleń z Mińska, a w konsekwencji - do zaprowadzenia pokoju w Donbasie. - Wypełniać ustalenia powinny przede wszystkim strony konfliktu, czyli ukraińskie władze oraz przedstawiciele obwodów donieckiego i ługańskiego - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji. Dodał, że Moskwę niepokoi fakt wznowienia ostrzału w Donbasie.

d3yqzk0

Zobacz również: Czeczeni walczą w Donbasie

d3yqzk0

Podziel się opinią

Share
d3yqzk0
d3yqzk0
Więcej tematów