Trwa ładowanie...
28-06-2016 16:40

Rosja obwinia USA o niebezpieczny incydent na Morzu Śródziemnym

• Rosja twierdzi, że niszczyciel USA niebezpiecznie zbliżył się do rosyjskiej fregaty
• Do incydentu miało dojść 17 czerwca na Morzu Śródziemnym
• Rosyjska fregata miała się znajdować na wodach międzynarodowych

Rosja obwinia USA o niebezpieczny incydent na Morzu ŚródziemnymŹródło: AFP, fot: Paul Farley / US Navy Media Content Services
d13v604
d13v604

Resort obrony Rosji oświadczył, że 17 czerwca niszczyciel USA niebezpiecznie zbliżył się do rosyjskiej fregaty na Morzu Śródziemnym. Moskwa zaprotestowała przeciwko "rażącemu naruszeniu" przez amerykańską jednostkę zasad unikania kolizji na morzu.

Według strony rosyjskiej niszczyciel USS Gravely zbliżył się do fregaty Jarosław Mudryj na odległość 60-70 metrów od strony bakburty i przepłynął przed dziobem rosyjskiej jednostki.

Rosyjskie ministerstwo zaakcentowało, że fregata znajdowała się na wodach międzynarodowych i nie wykonywała żadnych manewrów, które mogłyby być niebezpieczne dla amerykańskiego niszczyciela.

Agencja Associated Press odnotowuje, że przedstawiciele władz USA wielokrotnie zarzucali Moskwie, że rosyjskie samoloty wojskowe i okręty nadmiernie zbliżają się do jednostek amerykańskich. Strona amerykańska nazywała to niebezpiecznym i nieprofesjonalnym zachowaniem.

d13v604
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13v604
Więcej tematów