Trwa ładowanie...
d39o5ui
IAR

Rosja: na Ukrainie odradza się faszyzm

Według rosyjskich dyplomatów na Ukrainie odradza się faszyzm. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji zwróciło się do Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby zajęła się tą kwestią. Moskwa od dawna zwraca uwagę międzynarodowych organizacji na łamanie praw człowieka w Ukrainie i gloryfikację nazizmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja: na Ukrainie odradza się faszyzm
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d39o5ui

Jak poinformowała agencja Ria Novosti, rosyjska dyplomacja jest zaniepokojona odradzaniem się faszyzmu w sąsiednim państwie. Taką opinię wyraził wiceminister spraw zagranicznych Giennadij Gatiłow. Dyplomata jest przekonany, że sprawą powinni zająć się eksperci ONZ.

Gatiłow dodał, że Rosja robi, co może, aby zwrócić uwagę zagranicznych partnerów na niebezpieczne tendencje w politycznym życiu Ukrainy.

Na problem odradzania się faszyzmu zwracają uwagę również rosyjscy deputowani. Na anektowanym przez Rosję Krymie, większość mieszkańców jest przekonana, że - "banderowcy przejmują władze w Kijowie". Kwestia odradzającego się na Ukrainie faszyzmu podnoszona jest także w wystąpieniach prezydenta Rosji Władimira Putina.

d39o5ui

Podziel się opinią

Share

d39o5ui

d39o5ui
Więcej tematów