Trwa ładowanie...
d1j4i8a
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja: John Kerry odłożył rozmowę o Ukrainie z Siergiejem Ławrowem

Sekretarz stanu USA John Kerry odłożyłw piątek na późniejszy termin rozmowę telefoniczną z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem, podczas której Ławrow zamierzał poruszyć problem sytuacji na Ukrainie - ujawniły rosyjskie źródła dyplomatyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow
Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow (AFP, Fot: Alexander Nemenov)
d1j4i8a

"Waszyngton odłożył rozmowę telefoniczną (z Ławrowem) co najmniej do soboty" - ujawniły wspomniane źródła cytowane przez AFP, które określiły decyzję Kerry'ego jako "wysoce nieodpowiedzialną".

Rozmowa miała dotyczyć sytuacji w Syrii, ale Ławrow zamierzał omówić również sytuację na Ukrainie.

"Tego rodzaju podejście świadczy, że nasi partnerzy amerykańscy nie są zainteresowani poszukiwaniem wyjścia z obecnej wybuchowej sytuacji, która może mieć nieprzewidywalne konsekwencje" - cytuje agencja AFP rosyjskie źródła dyplomatyczne.

W piątek 31 osób zginęło w wyniku pożaru siedziby związków zawodowych w Odessie, na południu Ukrainy. W mieście doszło tego dnia do starć między zwolennikami jedności Ukrainy a uzbrojonymi prorosyjskimi demonstrantami. Napięta sytuacja panuje także na wschodzie Ukrainy, zwłaszcza w rejonie otoczonego przez wojska ukraińskie Słowiańska, opanowanego przez prorosyjskich separatystów.

d1j4i8a

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1j4i8a

d1j4i8a
Więcej tematów