Trwa ładowanie...

Estonia alarmuje. "Rosjanie wybudowali 100 masztów"

Rosjanie nie tylko zakłócają sygnał GPS w rejonie Morza Bałtyckiego czy wschodniej części Polski. Według estońskich mediów, zamierza także zakłócać sygnał operatorów komórkowych w Estonii.

Rosja idzie na wojnę z Estonią. "Na froncie telekomunikacyjnym"Rosja idzie na wojnę z Estonią. "Na froncie telekomunikacyjnym"Źródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d57n2l9
d57n2l9

Rosja zbudowała setki nowych masztów telekomunikacyjnych na granicy z Estonią, ponieważ zamierza zakłócać sygnał estońskich operatorów komórkowych - zaalarmował w poniedziałek dziennik "Postimees".

Estońska gazeta przywołała słowa gubernatora obwodu pskowskiego w Rosji, Michaiła Wiedernikowa, który zapowiedział, że "Rosja przygotowuje się do walki z Estonią na froncie telekomunikacyjnym". Zasugerował, że Kreml powinien odstąpić od umów międzynarodowych dotyczących częstotliwości telekomunikacyjnych na obszarach przygranicznych.

Rosjanie wybudowali 100 masztów

Komentując zarzuty polityka związane z rzekomym naruszaniem przez stronę estońską podpisanych umów, "Postimees" zaznaczył, że to Rosjanie wybudowali po swojej stronie w ciągu ostatnich lat około 100 masztów. Estończycy nie podjęli się podobnego przedsięwzięcia - zauważono.

Do oficjalnego estońskiego organu regulacyjnego ds. łączności nie wpłynęły żadne skargi z Rosji dotyczące naruszenia umowy częstotliwościowej na obszarach przygranicznych - powiadomił dziennik. Dodał, że mieszkańcy tych terenów po stronie estońskiej nieustannie znajdują się w zasięgu sieci rosyjskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d57n2l9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d57n2l9
Więcej tematów