Trwa ładowanie...
d4kue5b
rosja

Rosja. Drugi zatrzymany ws. zdrady stanu

Rosyjskie służby zatrzymały kolejnego oficera Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego w związku z podejrzeniami o zdradę stanu zatrzymany został kolejny oficer Centrum - donosi niezależna "Nowaja Gazieta".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(cc)
d4kue5b

Źródła gazety potwierdziły nazwisko pierwszego zatrzymanego oficera FSB, o którym informowały w środę media. Jest nim Siergiej Michajłow, który - zdaniem dziennika "Kommiersant" - jako wiceszef CIB odpowiadał za branżę internetową.

"Nowaja Gazieta" poinformowała że Michajłowa zatrzymali funkcjonariusze FSB podczas służbowego posiedzenia. Jak donosi gazeta zatrzymanie odbyło się w "teatralno-pokazowym" stylu - na głowę podejrzanego założono światłoszczelny worek.

Jak twierdzi niezależny dziennik wraz z Michajłowem i jego kolegą z CIB zatrzymane zostały jeszcze dwie osoby, a wśród nich menadżer firmy Kaspersky Lab.

d4kue5b

Zdaniem mediów menadżer Kaspersky Lab nadzorował w tej firmie oddział ds. badania cyberprzestępstw, który współpracował z FSB i MSW Rosji w analizowaniu przestępstw informatycznych.

Sama firma podała natomiast do wiadomości, że postępowanie karne, w ramach którego zatrzymany został jej pracownik, dotyczy okresu sprzed 2012 roku, gdy osoba ta jeszcze w niej nie pracowała.

d4kue5b

Podziel się opinią

Share

d4kue5b

d4kue5b
Więcej tematów