Trwa ładowanie...
ycipk-4n3pf8

Rosja. Awaria w elektrowni jądrowej. Odłączono od sieci trzy z czterech reaktorów

Rosja. Awaria w elektrowni jądrowej w obwodzie twerskim. Koncern Rosenergoatom poinformował, że odłączył od sieci trzy z czterech reaktorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Awaria w elektrowni jądrowej (zdjęcie ilustracyjne)
Awaria w elektrowni jądrowej (zdjęcie ilustracyjne) (East News)
ycipk-4n3pf8

Doszło do automatycznego zatrzymania dwóch reaktorów z powodu zwarcia elektrycznego - podaje agencja RIA Nowosti.

Przedstawiciele koncernu Rosenergoatom, który jest operatorem wszystkich rosyjskich elektrowni jądrowych, informują, że przyczyną przerwy w dostawach energii jest odłączenie jednego z transformatorów napięcia.

Jednocześnie władze elektrowni uspokajają, że poziom promieniowania nie odbiega od normy. Prace mają zostać wznowione w piątek.

ycipk-4n3pf8

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

- Konieczne jest teraz wyjaśnienie przyczyn, dlatego, że bez wyjaśnienia nie otrzymamy zezwolenia na podłączenie do sieci. Po wyjaśnieniu przyczyn będziemy badać, jakie reaktory i w jakiej kolejności będą włączane - podają, że przedstawiciele koncernu Rosenergoatom.

ycipk-4n3pf8

Kalinińska Elektrownia Atomowa została wybudowana w 1984 roku na północy obwodu twerskiego, pomiędzy Moskwą i Petersburgiem. Jest wyposażona w cztery reaktory wodno-ciśnieniowe typu WWER-1000. Eletrownia zaopatruje w energię takie miasta jak: Moskwa, Petersburg, Twer, Włodzimierz oraz Czerepowiec.

google maps
Podziel się

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich dniach na terenie Rosji. W ubiegłym tygodniu jeden z bloków elektrowni jądrowej Biełojarsk został odłączony od sieci energetycznej. Zadziałał "automatyczny system ochrony". Władze elektrowni przekonują, że to incydent, który "nie ma wpływu na bezpieczeństwo".

ycipk-4n3pf8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: belsat.eu/Polsat News

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4n3pf8

ycipk-4n3pf8
ycipk-4n3pf8
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów