Trwa ładowanie...
d2jeqao

Romulad Lipko nie żyje. Lublin w żałobie

"Romuald Lipko dobrze zasłużył się Lublinowi. Będzie nam pana bardzo brakowało" - tak o zmarłym muzyku Budki Suflera mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Miasto jest w żałobie po jego śmierci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Romulad Lipko nie żyje. Lublin żegna muzyka
Romulad Lipko nie żyje. Lublin żegna muzyka (PAP)
d2jeqao

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zamieścił wpis na Facebooku po informacji o śmierci muzyka.

"Od czasu do czasu rozmawiałem z panem Romkiem, współpracował z nami przy organizacji miejskiej Nocy Sylwestrowej 2017/2018. A myślę, że w pamięci mojej i wielu mieszkańców Lublina pozostanie na zawsze wspaniały koncert "Memu Miastu na do widzenia", który Budka Suflera zagrała przed ogromną publicznością na placu Zamkowym w 2014 roku symbolicznie kończąc swą działalność" - czytamy we wpisie.

Żuk podkreślił, że Romuald Lipko dobrze zasłużył się Lublinowi. "Będzie nam pana bardzo brakowało" - dodał. W samo południe na lubelskim ratuszu flagi zostały opuszczone do połowy masztu na znak żałoby po śmierci muzyka. Odegrano również utwór "Jolka, Jolka". "Przed wejściem do ratusza ustawiliśmy pamiątkowe zdjęcie Romualda Lipko" - informuje urząd miasta.

ZOBACZ: PiS zbojkotuje Dzień Zwycięstwa w Rosji? Adam Bielan: nie możemy udawać, że nic się nie stało

d2jeqao

Romuald Lipko nie żyje. Współtwórca zespołu Budka Suflera miał 69 lat

Romuald Lipko zmagał się z chorobą nowotworową. Fani dowiedzieli się o tym fakcie latem 2019 roku.

W piątek o śmierci Romualda Lipko poinformowała Budka Suflera na swoim facebookowym profilu. "Romuald Lipko nie żyje. Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jeqao

Podziel się opinią

Share

d2jeqao

d2jeqao
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów