Trwa ładowanie...

Roman Giertych: sukces Donalda Tuska to śmiertelny cios w retorykę PiS

- Prawo i Sprawiedliwość od lat mówiło, że Polska w Europie się nie liczy i na świecie nie ma żadnego znaczenia. Powierzenie Donaldowi Tuskowi funkcji szefa Rady Europejskiej to śmiertelny cios dla retoryki PiS - powiedział w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 były wicepremier Roman Giertych.

Share
Roman Giertych: sukces Donalda Tuska to śmiertelny cios w retorykę PiS
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d2yj0tg

W ocenie Giertycha, wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej to jeden z największych sukcesów Polski w ostatnich latach; a w dużej mierze przyczynił się do niego minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

- Retoryka PiS ugrzęzła w martwym punkcie, dzisiaj próbują atakami na Sikorskiego wyładować swoją frustrację z tego powodu, że Tuskowi i dyplomacji udało się osiągnąć taki cel, o którym Jarosław Kaczyński nie może nawet pomarzyć - powiedział były wicepremier.

Jak podkreślił, PiS od lat przekonywał, że Platformie i jej ministrom nic się nie udaje, a Polska idzie w złym kierunku. - To wszystko okazało się nieprawdą, bo dzisiaj Donald Tusk ma olbrzymi wpływ na to, co się dzieje w Europie, a przez to też na świecie - przekonywał Giertych.

d2yj0tg

Według niego, Ewa Kopacz sprawdzi się w roli premiera polskiego rządu. - Jest osobą z charakterem, spokojną i stanowczą - ocenił. Kopacz stworzy zupełnie nowy rząd - dodał.

Giertych w roli wicepremiera widziałby ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka. W jego ocenie, wzmocniłoby to tak ważny resort, jakim jest MON. W roli marszałka sejmu, zdaniem byłego wicepremiera, sprawdziłby się Radosław Sikorski.

Z kolei Marka Biernackiego na stanowisku ministra sprawiedliwości mógłby zastąpić Cezary Grabarczyk. - To prawnik z wielkim doświadczeniem sejmowym, sprytny gracz polityczny - powiedział Giertych.

Źródło: TVN24

d2yj0tg

Podziel się opinią

Share
d2yj0tg
d2yj0tg
Więcej tematów