Trwa ładowanie...

Roman Giertych skomentował kontrowersyjne słowa Andrzeja Dudy

- Dał sobie świadectwo tą wypowiedzią. Takie, które przynosi jemu wstyd - stwierdził Roman Giertych. Były wicepremier i mecenas odniósł się do słów Andrzeja Dudy dotyczących delegowania prokuratorów w odległe miejsca i działań polskiej policji.
Share
Roman Giertych uznał, że wypowiedzi Andrzeja Dudy pokazują cel PiS-u
Roman Giertych uznał, że wypowiedzi Andrzeja Dudy pokazują cel PiS-uŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d32ge63

- Jestem ciekawy, czy pan prezydent również ma taką radę dla nauczycieli, bo nauczyciel również jest zrównany z funkcjonariuszem publicznym, czy jeśli sprzeciwia się władzy PiS, to ma odejść z zawodu? - pytał w rozmowie z TVN24 Roman Giertych.

Mecenas komentował piątkową wypowiedź Andrzeja Dudy. Prezydent stwierdził, że prokuratorzy mający problem z wykonywaniem zawodu przez np. delegację do odległej miejscowości mogą się przekwalifikować i zostać np. adwokatami.

Giertych zaznaczył, że również lekarze pracują na posadzie związanej z "państwowymi pieniędzmi". - Czy też mają odejść, jeżeli nie zgadzają się z polityką rządu - zastanawiał się mecenas. W jego ocenie wypowiedź prezydenta "znieważa wszystkich przeciwników obecnego obozu władzy".

d32ge63

Polak w Anglii ma szanse na powrót? Gowin: nie będziemy wywierać presji na rodzinie

Roman Giertych krytykuje prezydenta Andrzeja Dudę. "Wstyd"

- Dał sobie świadectwo pan Andrzej Duda tą wypowiedzią. Takie, które przynosi jemu wstyd - uznał Giertych.

d32ge63

Równie negatywnie Giertych ocenił wypowiedź prezydenta nt. działań polskiej policji. Duda stwierdził, że funkcjonariusze są bardzo profesjonalni i świadczy o tym m.in. to, że podczas protestów w kraju nikt nie zginął.

- To są wypowiedzi, które wpisują się w pewien kierunek. PiS zaostrza kurs. Chce doprowadzić do sytuacji, w której ludzie będą zastraszeni - uznał.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32ge63

Podziel się opinią

Share
d32ge63
d32ge63
Więcej tematów