Trwa ładowanie...
d47kkfq

Rokita o powołaniu Gilowskiej: to dobra informacja dla Polski

"Dobrą informacją dla Polski" nazwał wiceszef
PO Jan Rokita powołanie prof. Zyty Gilowskiej na stanowisko
wicepremiera i ministra finansów w rządzie Kazimierza
Marcinkiewicza.

Share
d47kkfq

To jest z pewnością informacja dobra dla Polski, ponieważ ja wiem, w co wierzy Zyta Gilowska w kwestii finansów publicznych - powiedział Rokita dziennikarzom w Krakowie.

Według niego, prof. Gilowska wierzy w to, że w Polsce trzeba wprowadzić podatek liniowy o stawce 15-procentowej, skonsolidować finanse publiczne, czyli zlikwidować wszystkie fundusze i agencje oraz zmniejszyć koszty państwa o co najmniej 5 mld zł.

Zatem to, co jest sensem obecności Zyty Gilowskiej w życiu publicznym, to jest dokładnie coś, co jest przeciwne dotychczasowej polityce rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Wierzę w to, że w związku z tym oznacza to kompletną, radykalną zmianę polityki tego rządu w dziedzinie finansów publicznych i jako obywatel się z tego strasznie cieszę - mówił Rokita.

Ja zawsze żałowałem, że Zyta Gilowska odeszła; natomiast teraz jestem szczęśliwy, że będzie podatek liniowy, że będą skonsolidowane finanse publiczne i że będą oszczędności budżetowe. Innymi słowy, że PiS musi radykalnie zmienić swoją politykę - to jest wielka rzecz dla Polski - dodał polityk PO.

d47kkfq

Podziel się opinią

Share
d47kkfq
d47kkfq
Więcej tematów