Trwa ładowanie...

Rocznica śmierci Jana Pawła II. Poruszający wpis Beaty Szydło

W 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II politycy zamieszczają w sieci wpisy wspominające papieża Polaka. Wśród nich jest była premier Beata Szydło. Eurodeputowana podkreśliła, jak ważne jest zwracanie się do papieża "w obecnych trudnych chwilach".
Share
Jan Paweł II. Była premier Beata Szydło zapewniła, że warto "razem z Nim modlić się o Polskę i Polaków
Jan Paweł II. Była premier Beata Szydło zapewniła, że warto "razem z Nim modlić się o Polskę i PolakówŹródło: Getty Images, Fot: Mateusz Wlodarczyk
d3my4bs

"15 lat temu zmarł Papież Polak. Ale święty Jan Paweł II pozostaje z nami. Zwłaszcza w obecnych trudnych chwilach warto razem z Nim modlić się o Polskę i Polaków" - napisała na Twitterze Beata Szydło.

Była premier do wpisu dołączyła grafikę z cytatem z papieża Polaka: "Musicie być mocni. Drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocno mocą wiary!".

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21:37. Osobisty sekretarz papieża Polaka kard. Stanisław Dziwisz zaapelował o duchową łączność w czwartek o tej godzinie i zapalenie świec w oknach.

d3my4bs

"Gdy 15 lat temu św. Jan Paweł II odchodził do domu Ojca, na placu św. Piotra w Watykanie, w kościołach i kaplicach całego świata, na miejskich placach i przy przydrożnych krzyżach trwało wielkie modlitewne czuwanie milionów ludzkich serc. Nasze ulice i świątynie wypełniał cichy szept rozmodlonych ludzi, którzy pragnęli być w tych dniach razem i jednoczyli się przy umierającym Papieżu, by towarzyszyć mu swoją miłością i w ten sposób podziękować za dar jego życia i świętości" - napisał w przekazanym KAI komunikacie kard. Dziwisz.

Zaznaczył też, że "potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem Świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa".

Zobacz też: Przesunięcie terminu wyborów. Kto powinien o tym zdecydować?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3my4bs

Podziel się opinią

Share
d3my4bs
d3my4bs
Więcej tematów