PolskaRobert Strąk ponownie kandydatem LPR do komisji śledczej

Robert Strąk ponownie kandydatem LPR do komisji śledczej

Liga Polskich Rodzin ponownie zgłosi kandydaturę Roberta Strąka do sejmowej komisji śledczej badającej aferę Rywina - poinformował w poniedziałek lider ugrupowania Roman Giertych. Wniosek ma zostać rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

07.04.2003 12:42

Będzie to już piąta próba Ligi wprowadzenia do komisji śledczej swego przedstawiciela zamiast niezrzeszonego Bohdana Kopczyńskiego, który został wykluczony z klubu LPR. Sejm odrzucił wcześniej cztery proponowane przez LPR kandydatury: Romana Giertycha, Roberta Strąka, Bogdana Pęka i Stanisława Gudzowskiego.

Giertych wyjaśnił, że umorzone zostało postępowanie karne, które było powodem odrzucenia przez Sejm poprzedniego wniosku o powołanie Strąka do komisji śledczej.

"W związku z tym uznajemy, że nie ma już żadnych przeszkód, by kluby SLD i UP poparły pana Roberta Strąka, skoro odrzucenie uzasadniali faktem, iż toczyło się postępowanie" - argumentował Giertych.

Do zdarzenia, które było przedmiotem postępowania karnego wobec Strąka, miało dojść 30 stycznia br. w Słupsku. Poseł miał wrzucić do wody swojego byłego asystenta, domagając się od niego zwrotu 560 zł długu za rozmowy telefoniczne. Postępowanie umorzono w ubiegłym tygodniu. Prokuratura uznała, że zgromadzone dowody nie pozwalają stwierdzić, czy taki czyn w ogóle miał miejsce.

Giertych zapowiedział też, że jego ugrupowanie "bardzo dobrze przygotuje się" do posiedzenia Sejmu 17 kwietnia - dzień po podpisaniu Traktatu Akcesyjnego. Premier Leszek Miller ma przedstawić na nim posłom informację o dalszych działaniach swojego gabinetu, a Sejm - podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum europejskiego.

"Myślę, że będzie ono (posiedzenie) pełne merytorycznych zdarzeń, które pokażą opinii publicznej prawdziwy wymiar tego, co premier podpisuje w Atenach" - powiedział lider LPR.

Nie chciał ujawnić, co dokładnie planuje Liga na 17 kwietnia. Dodał tylko, że "zawsze jest lepiej, kiedy merytoryczność połączona jest z ekspresją, pozwalającą w lepszy sposób zrozumieć" działania. (aka)

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)