Trwa ładowanie...
d2ixdqy

Robert Kropiwnicki kieruje sprawę do sądu ws. wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego o "agencji"

• Robert Kropiwnicki złoży zawiadomienie ws. wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości
• Wytoczy mu proces sądowy i skieruje sprawę do Komisji Etyki
• To jest obrzydliwe i nie ma nic wspolnego z prawdą - powiedział WP
• Patryk Jaki do Roberta Kropiwnickiego: pan poseł prowadzi agencję towarzyską
• Do zdarzenia doszło podczas sejmowej debaty na temat prokuratury
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PO Robert Kropiwnicki
Poseł PO Robert Kropiwnicki (Agencja Gazeta)
d2ixdqy

Poseł PO Robert Kropiwnicki zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości. Podczas debaty w Sejmie nt. prokuratury, Patryk Jaki zarzucił mu, że prowadzi agencję towarzyską

- Kieruję sprawę do sądu i do Komisji Etyki, zleciłem kancelarii prawnej przygotowanie dokumentów. słowa Jakliego są obrzydliwe i nie mają nic współnego z prawdą - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską poseł Robert Kropiwnicki.

Podczas dyskusji na temat prokuratury, prowadzonej w trakcie głosowań, liczne pytania do wnioskodawców zadawał Robert Kropiwnicki z PO.

d2ixdqy

W końcu głosowań nad tymi ustawami, głos zabrał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (PiS). - Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - powiedział Jaki.

Posłowie opozycji zaczęli skandować do Jakiego: "Zejdź z mównicy". Marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS) przerwał wystąpienie Jakiego. "Panie pośle, czas pańskiego wystąpienia skończył się" - powiedział marszałek do Jakiego.

Po przerwie - przed głosowaniami nad ustawą budżetową - głos zabrał Neumann. Podkreślił, że Jaki jest wiceministrem sprawiedliwości, a izba chwilę wcześniej uchwaliła zmiany "dające olbrzymią władzę nad prokuraturą ministrowi sprawiedliwości".

d2ixdqy

Podziel się opinią

Share
d2ixdqy
d2ixdqy
Więcej tematów